E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

“O Vuçiç liroji shqiptarët, poshtë Sandër preshi”, protesta zhvendoset te Policia e Tiranës

Protestuesit e opozitës kanë mbërritur tashmë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku kërkojnë lirimin e të arrestuarve gjatë protestës.

Drejtoria e Policisë është ‘blinduar’ nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, ndërsa protestuesit kanë shpërthyer në thirrje e sharje nga më të ndryshmet.

“Lironi vëllezërit tonë!”, “Polici e leshit”, “Nuk janë serbë”, “Pse po qesh o shkër**atë”, “O Vuçiç liroji shqiptarët, poshtë Sandër preshi”, janë disa nga thirrjet që dëgjohen në videon që po transmetohet live në Tirana Today.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...