E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

shperthejne

Sulmues me 4 kombësi të ndryshme, “shpërthejnë” mediat zvicerane: Po na i vjedhin shqiptarët…

Lojtari i Bazelit në Zvicër, Kemal Ademi ka mundësinë të luajë me 4 shtete të ndryshme. Sulmuesi kaloi nga Ksamaksi te Bazeli këtë merkato...

“O Vuçiç liroji shqiptarët, poshtë Sandër preshi”, protesta zhvendoset te Policia e Tiranës

Protestuesit e opozitës kanë mbërritur tashmë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku kërkojnë lirimin e të arrestuarve gjatë protestës. Drejtoria e Policisë është ‘blinduar’...

Rina rrëfen dramën e jetës, studentët shpërthejnë në lot (Video)

Shumë studentë mbrëmjen e djeshme ishin në studion e “Opinion”, në Televizionin Klan. Secili prej tyre ka një histori më vete, por të gjithë...

Video/Protestuesit shpërthejnë në kore raciste: Çekiç dhe zjarr për qentë shqiptarë

Pas vrasjes së 35-vjeçarit sot pasdite në Bularat të Gjirokastrës, në Athinë ka filluar një protestë para ambasadës së Shqipërisë. Më parë kane reaguar...

Video/Ditë e mirë për legjionarët, Lenjani dhe Seferi ‘shpërthejnë’ me gola

Futbollistët e kombëtares kanë pasur një ditë të mirë me ekipet e tyre. Gardiani i portës kuqezi, Etrit Berisha pas shumë javësh është rikthyer...

Njihuni me 10 talentet që pritet të shpërthejnë në Champions League

Champions League sapo ka ngritur siparin e sezonit të ri dhe pritet që të ketë shumë shpërthime talentesh të rinj. Kujtojmë që ylli i...

Shpërthejnë tubat e gazit në një banesës në Finiq, shpëton mrekullisht 13-vjeçarja

Mbrëmjen e sotme është përfshirë nga flakët një banesë në Bashkinë Finiq, në Sarandë. Zjarri ka rënë në një apartament në katin e katërt të...

“Bomba njerëzore” do shpërthejnë në Shqipëri? Zyrtari i lartë flet për mundësitë

Pas polemikave të nisura në Shqipëri nga opozita por edhe eksponentë të mazhorancës se do të ndërtohen kampe refugjatësh që vijnë nga Lindja e...

Shpërthejnë protestuesit: Maqedonia është Greqi

Deri në fund të Qershorit të gjithë do e marrin atë që meritojnë dhe gjithçka do të jetë e pastër si kristali, ishte porosia...

Foto/Shqiptarët shpërthejnë ndaj trajnerit: Ekip lagjeje, Panuçi të ikë i pari!

Tifozët shqiptarë janë revoltuar me ekipin Kombëtar, pas humbjes së thellë ndaj Ukrainës me shifrat 4-1. Në faqen zyrtare të FSHF, në postimin ku...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...