Sulmues me 4 kombësi të ndryshme, “shpërthejnë” mediat zvicerane: Po na i vjedhin shqiptarët…

Lexo edhe ...

Çfarë do të ndodhë më 2 mars/ Blushi: Ky është alerti i vetëm

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku jep detaje të hollësishme rreth asaj se çfarë është...

2 marsi/ Ambasada Amerikane: Shmangni vendet e mundshme të protestës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar së fundmi lidhur me manifestimin e thirrur nga Presidenti Ilir Meta më 2 mars. “Një tubim...

40 operacione, 8 martesa/ Çfarë nuk dini mbi divën e Hollivudit Elizabet Tejlor

Si një nga divat e fundit të Hollivudit të Vjetër, Elizabet Tejlor shkëlqeu në shumicën e roleve të saj. Vetëm interpretimi i saj në...

Hashim Thaçi: Kokëfortësia e ka thelluar izolimin e Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me heqjen e taksës për lëndën e...

Lojtari i Bazelit në Zvicër, Kemal Ademi ka mundësinë të luajë me 4 shtete të ndryshme. Sulmuesi kaloi nga Ksamaksi te Bazeli këtë merkato si një transferim i lirë, por 28-vjeçari ka diçka të veçantë.

Ademi ka lindur në Gjermani në 1991, nga prindër kosovarë, dhe që në moshë të re jeton në Herisau, Zvicër. Për shkak të këtyre rastësive të veçanta ai ka katër kombësi, zviceriane, gjermane, kosovare dhe shqiptare.

Kjo do t’i lejonte Ademit, të luante për cilëndo kombëtare që ai dëshiron. Sipas asaj që shkruan zvicerania “Blick”, Kosova dhe Shqipëria, po bëjnë presion për ta marrë lojtarin, madje këtë e shkruan me titullin, “Shqiptarët duan ta vjedhin Ademin nga ne”.

Gjithsesi sulmuesi nuk ka ndërmend të largohet nga Zvicra, pasi më parë ka deklaruar se ndihet si në shtëpi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Çfarë do të ndodhë më 2 mars/ Blushi: Ky është alerti i vetëm

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku jep detaje të hollësishme rreth asaj se çfarë është...

2 marsi/ Ambasada Amerikane: Shmangni vendet e mundshme të protestës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar së fundmi lidhur me manifestimin e thirrur nga Presidenti Ilir Meta më 2 mars. “Një tubim...

40 operacione, 8 martesa/ Çfarë nuk dini mbi divën e Hollivudit Elizabet Tejlor

Si një nga divat e fundit të Hollivudit të Vjetër, Elizabet Tejlor shkëlqeu në shumicën e roleve të saj. Vetëm interpretimi i saj në...

Hashim Thaçi: Kokëfortësia e ka thelluar izolimin e Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me heqjen e taksës për lëndën e...

Frika e zbulimit të lidhjeve me ish-Sigurimin, Hajdari flet për hapin e radhës

Në përfundim të tryezës së Reformës Zgjedhore, deputetja e opozitës Rudina Hajdari deklaroi se u diskutua për aplikimin e teknologjisë në zgjedhjet e ardhshme....
Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT