E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Sulmues me 4 kombësi të ndryshme, “shpërthejnë” mediat zvicerane: Po na i vjedhin shqiptarët…

Lojtari i Bazelit në Zvicër, Kemal Ademi ka mundësinë të luajë me 4 shtete të ndryshme. Sulmuesi kaloi nga Ksamaksi te Bazeli këtë merkato si një transferim i lirë, por 28-vjeçari ka diçka të veçantë.

Ademi ka lindur në Gjermani në 1991, nga prindër kosovarë, dhe që në moshë të re jeton në Herisau, Zvicër. Për shkak të këtyre rastësive të veçanta ai ka katër kombësi, zviceriane, gjermane, kosovare dhe shqiptare.

Kjo do t’i lejonte Ademit, të luante për cilëndo kombëtare që ai dëshiron. Sipas asaj që shkruan zvicerania “Blick”, Kosova dhe Shqipëria, po bëjnë presion për ta marrë lojtarin, madje këtë e shkruan me titullin, “Shqiptarët duan ta vjedhin Ademin nga ne”.

Gjithsesi sulmuesi nuk ka ndërmend të largohet nga Zvicra, pasi më parë ka deklaruar se ndihet si në shtëpi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...