Aktualitet

Pronari bëri skena agresive ndaj turistëve spanjollë, policia i bllokon lokalin


               Publikuar në : 19:41 - 17/08/19 user tir

Pas ngjarjes aspak të këndshme që ndodhi pak ditë më parë në bregdetin shqiptar, lokali i Mihal Kokëdhimës, në Porto Palermo të Himarës, po i nënshtrohet verifikimit të dokumentacionit nëse është korrekt me ligjin apo jo.

Raportohet se policia e ka arrestuar 51-vjeçarin Kokëdhima, i cili akuzohet se dhunoi turistët spanjollë pas konfliktit për peshkun në restorantin e tij. Gjithashtu raportohet se policia i ka bllokuar lokalin Kokëdhimës. Ky i fundit ndodhet në paraburgim dhe pritet të dalë në gjyq ditën e hënë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT