E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

protestuesit

Trump kërkon 10 vite burg për protestuesit që vandalizojnë statujat në SHBA

Presidenti amerikan, Donald Trump, kërkon 10 vite burg për ata protestues që tentuan të rrëzojnë statujën e ish-presidentit, Andrew Jackson. Trump deklaroi se shumë njerëz...

Protestuesit thirrje në kor Presidentit që të shpërndajë parlamentin

Vijon prej më shumë se një ore tashmë protesta kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Protestues të shumtë janë mbledhur në Bulevard dhe në...

Muaji i katërt i protestave në Irak, policia qëllon me armë protestuesit

Forcat irakiane të sigurisë kanë qëlluar ditën e sotme me armë protestuesit, duke lënë disa prej tyre të plagosur. Mediat e huaja bëjnë me dije...

Protestuesit i bëjnë “pritë” Macronit, policia “shpëton” makinën e presidentit

Dhjetëra protestues ishin mbledhur mbrëmjen e të premtes përpara teatrit “Théâtre des Bouffes du Nord”, pasi ishin informuar se brenda saj presidenti francez Emmanuel...

Balliu: Banorët e Astirit do e fitojnë çështjen në Strasburg

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, akuzon kryeministrin Edi Rama se po bën një vjedhje galopante te Unaza e Re. Në një dalje publike për mediat,...

Sot masa e sigurisë për 10 protestuesit e ‘Astirit’/ Paloka: Në burg të ishin Tahiri dhe Gjiknuri

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka folur në lidhje me 10 personat e arrestuar për protestën tek ‘Unaza e Re’, mes të cilëve është...

Gjesti i turpshëm i Bernd Borchardt, reagon Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë

Pas reagimit të turpshëm të ambasadorit të OSBE-së, Bernd Borchadt, ka ardhur edhe reagimi i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë. Këshilli i Ambasadorëve kërkon nga të...

Për dhunuesit e fyer të ambasadorit Borchardt

Nga: Mero Baze Ka një histeri të dirigjuar nga opozita kundër ambasadorit Borchard, i cili duke qenë në privatësinë e tij dhe në të drejtën...

Në tendera me gishtin e Boschardit

Nga: Klodian Tomorri Thonë se ujku qimen e ndërron, por zakonin nuk e harron asnjëherë. Drejtorët e Rilindjes funksionojnë në mënyrë të ngjashme. Sapo shkarkohet...

“E sheh si një thes me para, i bëjnë sytë xixa”/ Salianji: Rama i shikon qytetarët si armiq

Pas shoqërimeve të disa protestuesve në polici, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi se banorët e “Unazës së Re” nuk kanë thyer asnjë...

Të fundit

Nuk ua mban xhepi të bleni maskat? Ja si ti krijoni në shtëpi pa asnjë kosto

Nëse nuk u amban xhepi për të blerë maska, shumë lehtë mund ti krijoni në kushte shtëpie. Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa udhëzime,...

Infektohet drejtoresha e ISHSH-së, shtrohet tek Sanatoriumi

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho është shtruar në spitalin e Sanatoriumit, ndërsa rezulton e infektuar me koronavirus. Brahos i kanë nisur simptomat...

Kanye West tërhiqet nga gara për president të SHBA (FOTO)

Kanye West thuhet se ka braktisur garën presidenciale, më pak se dy javë pasi njoftoi synimin e tij për Shtëpinë e Bardhë. Reperi i...

BE-ja konfirmon: Dialogu Kosovë-Serbi do të vijojë nesër

Bashkimi Evropian ka njoftuar se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të enjten në ora 16:00. Takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah...

“Nuk është i rehabilituar”, Burgjet kundërshtojnë lirimin e kapobandës së Vlorës

Ish-kreu i bandës së “Çoles”, Myrteza Çaushi ose i njohur ndryshe si Zani Çaushi, kërkon lirinë nga burgu. Por Drejtoria e Burgjeve kundërshton lirimin e...