E premte, 30 Korrik, 2021
36.5 C
Tirana

Qendra shëndetësore mund të të marrë jetën në çdo moment

Rreth 1000 banorë të fshatit Vranisht në Devoll, marrin shërbimin mjekësor pranë një ndërtese të amortizuar.

Godina ka vetëm një ambient funksional, ndërsa pjesa tjetër dukshëm është në kushte të papërshtatshme dhe rrezikon shembjen.

Prej vitit 2004 instancat përkatëse u kanë kërkuar autoriteteve të ndërhyjnë për të rikonstruktuar godinën, por kjo kërkesë ka rënë në vesh të shurdhër, shkruan tch.

Banorët kërkojnë ndërhyrjen e menjëhershme, pasi siç shprehen, përveç higjienës, godina mund të shembet dhe të zërë njerëz brenda.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koka*na në kutitë e picave/Pronarja e makinës ishte një grua

Detaje të reja janë mësuar sa i takon aksionit të zhvilluar në zonën e Xhamllikut në Tiranë, ku u prangosën 5 persona, dhe 1...

Aleanca e shëmtuar e Ramës me Vuçiç kundër Kurtit

Nga Blendi Kajsiu (*Ky artikull është ekskluzivisht për “Panorama.al’.) Kritika që Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Shkupi i bëri Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në krah...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit Ministren e Kulturës

Pas refuzimit për t'i pritur në zyrë dhe për mos zbatim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit...

Chelsea shijon golat e tij, Armando Broja gati për sfidat e shtatorit

Edicioni i ri futbollistik ende nuk ka nisur për lojtarët e Kombëtares shqiptare, e megjithatë, ato po tregojnë një paraqitje të mirë në minutat...

Brazil/ Rio De Janeiro vaksinon banorët e getos si pjesë e një programi pilot

Mijëra banorë të një lagjeje të varfër në qytetin brazilian të Rio de Janeiros duhet të vaksinohen kundër koronavirusit në një projekt pilot. Projekti do...