E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

jetën

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Humbi jetën nga koronavirusi/ Shefi i hematologjisë: Arjani nuk vuante nga sëmundje të tjera

Shefi i hematologjisë në QSUT, Arben Ivanaj shprehet se mjeku Arjan Pushi i cili humbi jetën nga koronavirusi, nuk kishte sëmundje të tjera shoqëruese. I...

Kurti: Kemi një program që do t’ia transformojë jetën qytetarëve të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur se qeveria ka gati një program, i cili sipas tij do t’ia transformojë jetën njerëzve. Përmes një postimi...

Ndërron jetë Nexhmije Hoxha/ I biri: Gjithë jetën ia kushtoi lirisë së Atdheut

Sot ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha. Djali i ish-diktatorit Enver Hoxha dhe Nexhmije Hoxhës, Ilir Hoxha, ka përcjellë së fundmi një mesazh për...

“E duam jetën, e duam veten”, PD nis marshimin

Në Ditën Botërore Kundër Tumoreve, PD i është bashkuar nismës së Unionit Ndërkombëtar për Kontrollin e Kancerit, e mbështetur nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Partia...

VIDEO/ Aksidenti tragjik me helikopter që i mori jetën Kobe Bryant

Basketbollisti i njohur, Kobe Bryant ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti me helikopter në Kaliforni. Vdekja e yllit të basketbollit që luante...

Haradinaj: 150 kosovarë kanë humbur jetën duke luftuar në Siri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth rezultatit të dobët që partia e tij mori në zgjedhjet e fundit që u zhvilluan në...

Po xhironin skenën e serialit televiziv, dy aktorët bien aksidentalisht nga ura

Dy aktorë meksikanë kanë ndërruar jetë, teksa po xhironin një pjesë të serialit ku ata ishin pjesë. Rrjeti meksikan Televisa njoftoi se Jorge Navarro Sánchez...

Aventurat në motele që po u kushtojnë jetën të moshuarve, shënohen 3 viktima

Vetëm në dhjetë muajt  e fundit, tre kosovarë të moshës së shtyrë kryesisht 70 vjeçar kanë vdekur në motelet kosovare. Dy në Gjilan e...

Tullë pas tulle, si familja po rindërton jetën pas tërmetit 7.5 ballë

Në 28 shtator të një viti më parë, Ida ishte duke punuar; kur tërmeti tragjik dhe cunami goditën Indonezinë. Ajo ishte mësuar me tërmetet,...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...