E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

VIDEO/ Aksidenti tragjik me helikopter që i mori jetën Kobe Bryant

Basketbollisti i njohur, Kobe Bryant ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti me helikopter në Kaliforni.

Vdekja e yllit të basketbollit që luante me ‘Los Angeles Lakers’ u konfirmua nga TMZ. Bryant po udhëtonte me katër persona të tjerë në helikopterin e tij privat kur u rrëzua, duke vrarë të gjithë në bord.

Një telefonatë për një helikopter të rrëzuar erdhi në orën 10.01 të mëngjesit, tha Departamenti i Sherifit i Qarkut në Los Angeles. Zjarrfikësit morën pjesë në vendngjarje dhe shuan flakët, por nuk kishte të mbijetuar. Shkaku i përplasjes po hetohet akoma.

41-vjeçari ishte ylli i Los Angeles Lakers për shumë vite me radhë.

Ai ka fituar katër herë titullin e NBA me këtë ekip dhe po ashtu është zgjedhur disa herë MVP.  Bryant ishte shënuesi i katërt më i mirë në histori të NBA-së.

Edhe me SHBA-në ai korri suksese madhore, duke fituar dy medalje të arta olimpike si dhe kampionatin botëror në vitin 2010.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...