E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

helikopter

Aksident në Bulqizë, i plagosuri niset me helikopter drejt Tiranës

Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në aksin rrugor Bulqizë-Fushë Bulqizë. Një automjet privat është përplasur me një fugon, duke lënë të...

Helikopteri i Forcave të Armatosura Shqiptare bën ulje të detyruar në Itali

Mediat italiane raportojnë se një helikopter i Forcave Ajrore Shqiptare ka bërë ulje të detyruar në një nga zonat e Toscanas, në shtetin fqinj. Mësohet...

Plagosen me dy vëllezër në Bulqizë, dërgohen me helikopter drejt Tiranës

Dy vëllezër nga Bulqiza kanë mbetur të plagosur, si pasojë e një sherri për motive të dobëta. Mësohet se në zonën e Bulqizës ka shkuar...

Bllokohen 6 turistë në Jezercë, shpëtohen me helikopter

Një helikopter i Forcës Ajrore u angazhua në operacionin e kërkim-shpëtimit të 6 turistëve nga Kosova të cilët ishin bllokuar prej disa orësh në...

Aksident në Korçë, shoferi dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Ditën e sotme ka ndodhur një aksident në aksin rrugor Korçë-Bulgarec, ku një mjet tip “Benz” është përplasur me mjetin furgon tip “Volkswagen” të...

“Krah për krah si aleatë të denjë”, Xhaçka dhe Yuri Kim nënshkruajnë kontratën e rëndësishme

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim kanë nënshkruar kontratën e pranimit për pajisjen e Forcës Ajrore shqiptare me helikopterë...

Rusi/ Rrëzohet helikopteri ushtarak, humbin jetën 4 persona

Një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar pranë një fushe aviacioni në rajonin lindor të Chukotka-s. Për pasojë kanë humbur jetën 4 persona. Ministria e Mbrojtjes...

FOTO/ Helikopteri i Ministrisë së Brendshme në Maqedoni rrëzohet në tokë

Mediat e Maqedonisë së Veriut kanë publikuar pamje të reja të helikopterit që u rrëzua në aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit, më herët ditën e...

U zhduk mbrëmë nga radarët, gjenden mbetjet e helikopterit kanadez të NATO-s

Një helikopter i Forcës Ajrore Kanadeze u zhduk mbrëmjen e djeshme në ujërat ndërkombëtare midis Greqisë dhe Italisë. Media italiane, TgCom shkruan se mbetje të...

Erdhi me urgjencë, helikopteri mbërrin tek Spitali Infektiv

Një helikopter i Urgjencës sapo ka mbërritur në pistën që ndodhet në oborrin e Spitalit Infektiv në Tiranë. Menjëherë sapo helikopteri është ulur, një autoambulancë...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...