E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Era e fortë i hedh në tokë, një nga punëtorët dërgohet me helikopter në Tiranë

Era e fortë ka hedhur në tokë dy të rinj, që punonin në çatinë e një banese, duke i lënë me dëmtime të rënda. Ngjarja është shënuar në Sarandë, ku shtetasit 31 dhe 35-vjeç kanë mbetur të plagosur.

Dy punëtorët kanë qenë duke punuar në një çati në fshatin Shelegar, ndërsa era e fortë ka shtyrë llamarinën ku po punonin dhe i ka hedhur të dy në tokë. Dy punëtorët Mehmet Metali, 35-vjeç dhe Sokol Çukari, 31-vjeç janë transportuar në urgjencën “Stefan Mekshi” në Sarandë, ku një prej tyre i është nënshtruar një operacioni.

Sokol Çukari ka kryer një operacion në këmbë, ndërkohë që 35-vjeçari Metali, për shkak të dëmtimeve në shtyllën kurrizore është transportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

“Në orën 14:30, në spitalin e Sarandës janë paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën, shtetasit S. Ç., 31 vjeç dhe M. M., 35 vjeç, të cilët dyshohen se janë rrëzuar aksidentalisht nga një objekt, ku po kryenin riparime në fshatin Shelegar, Sarandë”, njofton policia. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...