E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Etiketa

Sarande

VIDEO/Shkatërrohet banda që bënte kërdinë me vjedhje në Sarandë 

Policia e Sarandës ka goditur një bandë grabitësish, të cilët janë autor të disa vjedhjeve në qytetin bregdetar. Tre të arrestuarit, dy prej të...

Policia e Sarandës i shoqëron djalin në Komisarit, biznesmeni pëson infarkt

Një biznesmen ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti, pasi policia i shoqëroi të birin në Komisariat për shkelje të orarit të caktuar...

Policia e Shtetit zbaton urdhrin e Ramës, gjobit lokalet e natës në jug

Policia e Shtetit është vënë në lëvizje pas kritikave të Ramës, duke ndëshkuar subjektet që tejkalojnë orën policore. Shtatë lokale janë gjobitur, pasi nuk...

E sulmuan me shkopa bejsbolli, policia identifikon autorët që dhunuan avokatin

Policia ka shpallur në kërkim tre autorët që dyshohet se kanë rrahur me shkopa bejsbolli avokatin Marjel Mejdini në Sarandë. Specialistët për Hetimin e...

I thyen dorën dhe këmbën, avokati tregon pse e bënë për spital

Tre mjete i kanë zënë pritë një avokati me inicialet M.M, në Sarandë. Shtetasit në fjalë, ende të paidentifikuar, pasi i kanë dëmtuar makinën...

Shpejtësi marramëndëse/ Turisti i huaj tregon si i përplasën makinën në Sarandë

Një aksident automobilistik u rejistrua mesditën e sotme në Sarandë, ku 4 automjete u përplasën me njëra-tjetrën. Një prej automjeteve, i përkiste një turisti...

Tentoi të ndizte makinën duke e zbritur nga kodra, shoferi përplas 4 mjete

Një aksident ka ndodhur sot në Sarandë, ku automjetet janë përplasur njëra pas tjetrës në mes të ditës. Burimet bëjnë me dije se aksidenti...

E ëma i dha mbidozë ibuprofeni, i mituri me helikopter drejt Traumës

Një djalë i mitur i është drejtuar sot urgjencës, pasi kishte pirë doza të mëdha Ibuprofeni. 12-vjeçari me inicialet V.K.,  nga Ukraina është transportuar...

VIDEO/Sherri në Sarandë, 3 të ‘fortët’ e Tepelenës që plagosën biznesmenin

Dy ditë më parë, drejt biznesmenit Spiro Iljadhi u shkrehën rreth 20 plu*ba, duke mbetur i plagosur rëndë. Sipas policisë, 35-vjeçari Spiro Iljadhi u...

Biznesmenit të njohur tentohet t’i digjet lokali, arrestohet “Ujku” në Sarandë

Pas atentatit ndaj biznesmenit të njohur në Sarandë, një person ka tentuar ti digjte lokalin. Policia ka prangosur autorin e njohur me nofkën “Ujku”....

Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....