E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Turqi/ Shkon në 39 numri i viktimave të shënuara nga tërmeti

Ministri i Shëndetësisë në Turqi, Fahrettin Koca ka bërë me dije se ka shkuar në 39 numri i viktimave të shënuara nga tërmeti 6.8 ballë.

Në një transmetim direkt për CNN TÜRK, Koca tha se numri i pacientëve të plagosur që ndodhen në spital është 1605.

“Fatkeqësisht, numri i qytetarëve që kanë humbur jetën është 39 me lajmet që kemi marrë. Fatkeqësisht. Në këtë periudhë, numri i pacientëve që janë në spitalet tona është 1605”, tha ai.

Mbrëmjen e së premtes, Turqia lindore u godit nga një tërmet i fuqishëm i cili u pasua nga shumë pas-goditje tjera. Epiqendra e tërmetit ka qenë pranë zonës së quajtur Elazig. Kjo zonë është goditur edhe në vitin 2010 nga një tërmet 6.0 ballë, ku për pasojë humbën jetën 51 persona.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...