E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Po xhironin skenën e serialit televiziv, dy aktorët bien aksidentalisht nga ura

Dy aktorë meksikanë kanë ndërruar jetë, teksa po xhironin një pjesë të serialit ku ata ishin pjesë.

Rrjeti meksikan Televisa njoftoi se Jorge Navarro Sánchez dhe Luis Gerardo Rivera ndërruan jetë ditën e enjte, teksa po bënin prova për një skenë.

Ata kanë rënë aksidentalisht nga një urë. Produksioni i serialit po punon me autoritetet për të zbardhur dinamikën e plotë të këtij aksidenti por detaje të tjera nuk u bënë publike.

“Lutjet tona janë me familjet e Jorge dhe Luis Gerardo, të cilëve ne i dërgojmë ngushëllimet tona”, thuhet në deklaratën e Televisa.

Navarro Sánchez dhe Rivera ishin duke xhiruar sezonin e tretë të “Sin Miedo a la Verdad” (Pa frikë nga e vërteta). Seriali, i cili filloi transmetimin në vitin 2018 tregon historinë e një hakeri të ri, teksa ai ndihmon viktimat e krimit, sulmit në internet dhe korrupsionit.

Përveç rolit të tij në shfaqjen e Televisa, Navarro Sánchez së fundmi u shfaq në “Monarca” të Netflix. Ndërsa Rivera ishte pjesë e kastit të serialit televiziv të Telemundo “El Señor de los Cielos”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...