E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Liroji ose ma hap derën të…”, thirrjet e protestuesit shkaktojnë të qeshura

Tashmë protestuesit e opozitës po qëndrojnë para Drejtorisë së Policisë Tiranë, ku kërkojnë me ngulm që të lirohen disa nga protestuesit e shoqëruar.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe dy ish-deputetët demokratë Noka dhe Bardhi kanë hyrë tashmë brenda institucionit, për të negociuar për lirimin e të shoqëruarve.

Thirrjet e protestuesve kundër Lleshajt dhe për lirimin e protestuesve kanë qenë të shumta, ndërsa një nga protestuesit ka shkaktuar të qeshura.

“Lirojini more, ose ma hap derën edhe mu të hy aty me ta”, thërret një burrë, që mban në dorë flamurin e BE-së dhe atë të Shqipërisë. Kjo thirrje e tij ka shkaktuar të qeshura tek të pranishmit./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...