E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

lleshaj

Berisha: Non gratën ma përmendi Edi Rama që në 2019-ën, jam një arkivë e gjallë

Sandër Lleshaj Asnjë vend nuk mund t'i thotë në vendi tjetër, njih këtë ministër apo tjetrin. Ambasadori amerikan donte që të bëhej ministër Sandër Lleshaj,...

Meta dekreton emërimin në detyrë të Bledi Çuçit dhe Milva Ekonomit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka dekretuar menjëherë emrat e dy ministrave të rinj. Presidenti nuk ka vonuar veprimet proceduriale, teksa ka emëruar në...

Rama do të bëjë publik sot zëvendësuesin e Lleshajt, emrat e mundshëm

Pritet që sot, kreu i qeverisë Edi Rama të zbulojë emrin e Ministrit të Brendshëm, pas largimit të Sandër Lleshajt. Gjatë afro tetë vitesh...

Kurthi i Ramës me divorcin nga Lleshaj: Nuk është kronikë, por politikë

Nga: Lorenc Vangjeli Në këtë botë, të drejtë kanë vetëm të vdekurit. Klodiani, i vrari tragjikisht, meriton simpatinë absolute të gjithkujt që beson se jeta...

Dorëheqja e Lleshajt, Rama bën lëvizjen e radhës

Pas dorëheqjes së ministrit Sandër Lleshaj, kryeministri Rama po mban një takim me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi në Kryesinë e Kuvendit. Lleshaj dha dorëheqjen...

“Tirana do digjet nëse nuk dorëhiqet Ardi Veliu”, Rama zbulon vendimin e fundit

Pas paralajmërimeve se do të digjet Tirana, nëse nuk dorëhiqet Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, një reagim është përcjellë nga...

“Erdha nga Italia për ta varrosur”/Flet sërish e “motra” e 25-vjeçarit

Përpos protestës, një vemendje të madhe mori edhe vajza e cila u shtir në një intervistë se ishte e motra e të ndjerit Klodjan...

Fakte tronditëse/Berisha: Policia hodhi armën në rrugë, kërcënoi bizneset

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza mjaft të rënda ndaj policisë, sa i takon ekzekutimit të 25 vjeçarit Klodjan Rasha. I riu u qëllua...

Sherr mes Lleshajt dhe Murrizit: Mos ma trash zërin mua, s’e di nga jam unë

Edhe gjatë seancës së sotme, nuk kanë munguar përplasjet e forta në Kuvend. Një debat i ashpër është zhvilluar mes deputetit Myslim Murrizi, dhe...

Do largohet si Ministër i Brendshëm? Lleshaj: Jam në detyrë, s’ka asgjë të vërtetë

Në një konferencë për mediat, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është pyetur sërish në lidhje me zërat ende jo zyrtarë që flasin për një...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...