E hënë, 18 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Meta dekreton emërimin në detyrë të Bledi Çuçit dhe Milva Ekonomit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka dekretuar menjëherë emrat e dy ministrave të rinj. Presidenti nuk ka vonuar veprimet proceduriale, teksa ka emëruar në krye të ministrisë së Brendshme Bledi Çuçin dhe ministren e re të Bujqësisë, Milva Ekonomi.

Sikundër paralajmëroi një ditë më parë në konferencë me presidenten e Kosovës, Meta ka dekretuar pa vonesa emrat e dy ministrave të rinj të kabinetit qeveritar.

Bëhet fjalë për ministrin Bledi Çuçi, i cili u propozua nga kreu i qeverisë për të marrë postin e Ministrit të Brendshëm, pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt.

Si edhe Milva Ekonomi, e cila do të marrë në postin e ministres së Bujqësisë, në vend të Bledi Çuçit.

Gjithashtu me propozim të kryeministrit, presidenti Ilir Meta ka dekretuar shkarkimin nga detyra të Sandër Lleshajt, nga posti i ministrit të Brendshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...