E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

ekonomi

Pagat në sektorin publik u ulën në 6-mujorin e parë, ngushtohet diferenca me privatin

Pagat në sektorin shtetëror pësuan rënie të lehtë në 6-mujorin e parë të vitit 2020, ndërsa në sektorin privat pësuan rritje në lehtë. Për...

Francë, OECD kërkon të përfshihet tranzicioni ekologjik në planet e rimëkëmbjes ekonomike

Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) deklaroi se qeveritë duhet të punojnë më fort, në favor të tranzicionit ekologjik “Të paktën 312 miliardë dollarë...

“Një investim strategjik”, Rama publikon pamjet nga projekti i rëndësishëm (VIDEO)

Kryeministri Rama e ka nisur ditën me prezantimin e një tjetër arritje të qeverisë që ai drejton. Kreu i qeverisë ka ndarë me ndjekësit në...

Besimi në ekonomi nga bizneset dhe konsumatorët bie në nivele minimale historike

Goditja që i ka dhënë ekonomisë Covid-19 ka bërë që treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) gjatë tremujorit të dytë të shënojë nivelin më të...

A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë

Ekuacioni me shumë të panjohura i Covid-19 është larg zgjidhjes. Kur u duk se po i vinte fundi, u shtuan ndryshoret, duke e komplikuar më...

Pandemia/ Marka e famshme e rrobave mbyll 1200 dyqane në gjithë botën

Gjatë pandemisë lulëzuan blerjet online. Bizneset mundën që të qarkullonin produktet e tyre, e shumë të tjera kapitulluan. Marka më e famshme e rrobave...

Ekspertët: “Instrumenti” i vetëm që mund të ringrejë sa më parë ekonominë

Ekspertët i mëshojnë faktit se “instrumenti” i vetëm që mund të ringrejë sa më parë ekonominë është ndihma direkte për bizneset dhe familjet e...

”Këtu ka interesa personale”/ Renato Mekolli: Do largohem nga Shqipëria (VIDEO)

Shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli, në një intervistë në ‘Ilva Now’, u shpreh i shqetësuar për gjendjen në të cilën ndodhemi. Ai...

Masat e qeverisë dhe pikëpyetjet e ekonomisë në Shqipëri

Ekonomia shqiptare pret rënien më të madhe ekonomike në rajon për shkak të krizës së pandemisë. Sa do mund t'i ndihmojë bizneset Garancia Sovrane prej...

Pasojat katastrofike të koronavirusit/ David Icke: Bota kontrollohet nga një sekt

David Icke: Prej 30 vjetësh, unë i kam paralajmëruar njerëzit përmes librave të mi, dhe në çdo mënyrë tjetër që mundem, se kjo botë...

Të fundit

Njoftim i rëndësishëm nga OSHEE/ Tirana pa drita në datat 21-25 shtator

OSHEE ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët në kryeqytet, ku shpjegohet se për shkak të rikonstruksionit që po bëhet në...

U divorcua nga bashkëshorti para 38 vitesh, fëmijët nuk pranojnë të takojnë të ëmën

Jonila Gjini nuk ka ndarë vetëm historinë e saj të dhimbshme, humbjen e motrës në aksident, tek rubrika “Ka një mesazh për ty”. Ajo...

“Hajde mos i beso pastaj ato thashethemet”/Meta kryeministër pas zgjedhjeve, Basha president. Patozi ‘trondit’ me deklaratën

Koordinatori i partisë 'Bindja Demokratike', njëherësh ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, duke iu përgjigjur thashethemeve thotë se nuk është aspak surprizë që Meta të bëhet...

Meta si kryetar opozite, Basha si president

Nga: Astrit Patozi Ilir Meta duket shumë i shqetësuar me të drejtë nga drafti i Damian Gjiknurit për Kodin Zgjedhor, ndaj edhe po reagon përditë...

Duke e menduar opozitën të paaftë të fitojë, Meta thërret popullin në apel

Në një intervistë të të përditshmes “Fjala”, analisti Lorenc Vangjeli analizon rikthimin e gjuhës së ashpër të presidentit Meta. Presidenti Meta foli me tone të...