E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

7 kilogramë eksploziv, për të hedhur në erë oxhakun 40 metra të lartë (video)

Sikundër ishte njoftuar edhe më herët, sot Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur objektin 40 metër të lartë (oxhak), në Fushë-Arrëz.

Shpërthimi ka ndodhur në orën 12.00. IKMT përdori 7 kilogramë eksploziv, të vendosur në rreth 100 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit.

“Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka prishur me sukses objektin 40 metër të lartë (oxhak), në Fushë-Arrëz. Shpërthimi i kontrolluar u krye në orën e planifikuar, 12:00. IKMT përdori 7 kilogramë eksploziv të vendosur në rreth 100 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit. Nga rrëzimi i objektit nuk pati asnjë dëm”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...

Dështimin e “Lëvizjes Berisha”, nuk e ndal dot as Sali Berisha

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka filluar të ketë fat pa bërë asgjë. Si në shumicën e karrierës së tij politike. Beteja e rrugës që...