E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

tjerë

“Tradhtarë” të tjerë në radhët e PD, ja cilët kërkojnë mandatin në KQZ (Emrat)

Numri i kandidatëve që kanë pranuar të marrin mandatin e deputetit po shtohet dita ditës. Ditën e sotme kanë dorëzuar formularin e vetëdeklarimit në...

Plagosja e efektivit të FNSH në Fier, arrestohen edhe dy persona të tjerë

Policia e Fierit ka ndaluar 2 persona pas protestës së djeshme, e shoqëruar me përplasje të dhunshme, ndërsa kryeministri Edi Rama do të zhvillonte...

Dhuna ndaj arbitrit/ Policia arreston presidentin e Kamzës dhe tre persona të tjerë

Pas ngjarjes së shëmtuar pas përfundimit të ndeshjes mes Kamzës dhe Laçit, ku u dhunua arbitri i takimit Eldorjan Hamiti, ka reaguar edhe Policia...

Në pranga “bosi i kokainës” Flamur Avdyli, ndalohen dhe dy të tjerë

Arrestohet në Shijak bosi i drogës Flamur Avdyli. Ai është prangosur pasditen e sotme në një operacion të zhvilluar nga FNSH dhe RENEA. Avdyli...

Krimi në Bllok, arrestohen 2 të plagosurit. Shpallen në kërkim 3 të tjerë

Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjen e rëndë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në zonën e ish-bllokut në kryeqytet, ku u vra një person...

Humbet jetën shqiptari në Itali, plagosen dhe dy të tjerë

Një  26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur teksa ishin duke shkuar për në punë me biçikleta. Ngjarja ka ndodhur...

“Në botë s’ka të tjerë si ju që më ngacmoni”, Rama reagon pas listës së…

Pas publikimit të listës nga Twiplomacy, një institucion që monitoron rrjetet sociale të liderëve dhe organizatave në të gjithë botën, që e ka renditur...

I vdiq vajza 13-vjeçare, apeli i babait të këput shpirtin: Katër fëmijët e tjerë i kam në spital…

Kur kanë kaluar dy javë pas vdekjes së 13-vjeçares, familja Smajli nga fshati Berishë i Pukës bën apel që t’i vihet në ndihmë katër...

Vritet një person dhe plagosen dy të tjerë

Një person është vrarë, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në orët e mbrëmjes së të...

Serbia po armatoset rëndë, aeroplanë të tjerë rusë zbarkojnë në Beograd

Falë marrëveshjes tekniko-ushtarake që është arritur mes Serbisë dhe Rusisë, shteti ballkanik po forcon pozitat e tij në rajon duke forcuar ushtrinë.  Në Beograd...

Të fundit

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...