E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Humbet jetën shqiptari në Itali, plagosen dhe dy të tjerë

Një  26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur teksa ishin duke shkuar për në punë me biçikleta. Ngjarja ka ndodhur në Giugliano, në zonën napolitane, raportojnë mediat italiane.

Mësohet se shkaktar i ngjarjes është një 24- vjeçar, origjina e të cilit nuk behët e ditur. Sipas hetimeve paraprake i riu ka qenë më shpejtësi tejet normave të lejuara dhe për pasojë ka shkaktuar aksidentin.

Autori është larguar menjëherë nga vendngjarja sapo ka përplasur tre shqiptarë. Por është arrestuar më vonë nga karabinierët, të cilët kanë parë se ai ishte duke ndërruar gomën e makinës si dhe xhamin e kishte të dëmtuar.

Gjithashtu në hetime janë përdour dhe kamerat e sigurisë të marra nga bizneset rreth vendit ku ndodhi ngjarja tragjike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...