E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

superfuqi

Cili vend do të bëhet superfuqia ekonomike pas pandemisë, NY Times vjen me një parashikim befasues

“Cili vend do të dalë fitimtar në botë pas pandemisë së koronavirusit?”, është pyetja e parashtruar nga Ruchir Sharma, strateg i investimeve ndërkombëtare në...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

“Kjo më shqetëson”, Merkel flet për përparimin e Kinës si superfuqi ekonomike

Kina po përparon ndjeshëm si superfuqi ekonomike ndërkohë kancelarja gjermane Angela Merkel, ka reaguar së fundmi lidhur me këtë çështje. Ajo e cilëson ngjitjen e...

E ardhmja e Rusisë si një superfuqi botërore

Nga Lyuba Lulko “Pravda Report” Në një intervistë për “The Economist”, presidenti francez Emanuel Makron përmendi tre skenarë për zhvillimin e Rusisë në të ardhmen...

Cikalleshi: Franca, superfuqi! Ndaj Islandës mund të fitojmë

Përgjatë një interviste për “Panorama Sport”, Sokol Cikalleshi ka folur për ndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës teksa theksoi se “të luash ndaj Francës është...

Kina kërkon të bëhet superfuqia e botës, në vitin 2018 gati raketat balistike ndërkontinentale

Sfidat e shteteve më të fuqishme të botës për të pasur armatimin më të mirë nuk është në lajm i mirë për njerëzimin. Në vitin...

Ja si Amerika u bë një superfuqi e humbur dhe e rraskapitur

Si do të ndiheshit sikur të jetonit në epokën e një rënie të rrëmbyeshme kombëtare? Unë dyshoj se do të ndiheshit sikur të jetonit...

Të fundit

Rama injoron Brukselin, Kuvendi mblidhet për Kodin Zgjedhor

Me gjithë paralajmërimet nga BE për të pritur vendimin e Komisionit të Venecias, kryeministri Edi Rama ka dërguar në Kuvend ndryshimet për Kodin Zgjedhor. Kodi...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Kodi Zgjedhor, Bardhi: Për PS, interesi i mafias është mbi Shqipërinë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas refuzimit që kryeministri Edi Rama, i bëri thirrjes së Komisionerit të BE, Oliver Varhelyi,...

Mosmbajtja e maskës: Gjobiten 644 persona, 9 të shoqëruar

Në 24 orët e fundit, policia ka gjobitur me 30 mijë lekë, 644 persona të cilët nuk e kishin mbajtur maskën, në kuadër të...

Rinas: Nuk deklaroi mijëra paund, procedohet 35-vjeçarja angleze

Një person u vu në pranga dhe një tjetër u procedua penalisht nga shërbimet e policisë Kufitare në Rinas. 22-vjeçari R.A, banues në Elbasan, u...