E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

spanje

Mbi 200 mijë raste infektimi në Spanjë, shënohet një rënie e kurbës

Spanja ka kaluar sot shifrën prej 200 mijë të personave të infektuar nga koronavirusi. Por pavarësisht kësaj, Spanja po njeh një përmirësim të dukshëm pasi...

Përmirësohet ndjeshëm situata në Spanjë, bie numri i viktimave dhe rasteve të reja

Spanja ka shënuar një rënie të ndjeshme të numrit të viktimave, në krahasim me ditët e mëparshme. Vendi duket ta ketë kaluar tashmë pikun...

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Spanjë

Spanja është një nga vendet më të goditura në botë nga COVID-19, ndërkohë sa i përket të dhënave të fundit, thuhet se ka një...

517 viktima në ditë nga COVID-19, Spanja lehtëson masat kufizuese

Brenda 24 orëve të fundit, 517 persona kanë humbur jetën në Spanjë si pasojë e COVID-19. Autoritetet zyrtare bëjnë me dije se numri total i...

COVID-19 në Spanjë/ Vijon të ulet numri i viktimave

Në Spanjë, dita-ditës vijon që të ulet numri i viktimave nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 510 të vdekur. Ministria spanjolle e Shëndetësisë...

Pse disa vende preken me shumë nga COVID-19? Kërkuesit bëjnë zbulimin e madh

E dini arsyen pse në disa vende vdesin më shumë njerëz nga koronavirusi? Studiuesit belgë e kanë gjetur një shpjegim. Ndonëse e gjithë bota...

Sanchez: Spanja e arriti pikun e koronavirusit, tani fillon rikthimi në normalitet

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez është shprehur se vendi e ka arritur pikun e koronavirusit, teksa shtoi se po mendohet për masa lehtësuese për...

Shtetet e Bashkuara tejkalojnë Spanjën për nga numri i viktimave

Koronavirusi, fatkeqësisht ka marrë me mijëra jetë njerëzish në Itali, SHBA, Spanjë dhe shumë shtete të tjera të botës. Sipas raportimeve zyrtare, në SHBA nga...

Koronavirusi ‘humb fuqinë’ në Spanjë? Këshilltari i OBSH jep lajme optimiste

Ndonëse shifrat e humbjes së jetëve në Spanjë janë të frikshme, nga ana tjetër ka një fije shprese se përhapja e koronavirusit po ngadalësohet. Organizata...

Një tjetër ditë tragjike për Spanjën, bilanci për 24 orët e fundit

Spanja ka regjistruar 757 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, duke e çuar në 14,555 numrin total të viktimave. Shifrat u bënë publike...

Të fundit

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...
WhatsApp KONTAKTO TT