E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Spanja në avantazh ndaj Polonisë, VAR-i ”ndihmon” Moratën

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes së grupit C, ku Spanja ka triumfuar në shifrat minimale ndaj Polonisë. Alvaro Morata zhbllokoi ndeshjen kundër Polonisë në minutën e 25.

Xherard Moreno goditi drejt portës dhe sulmuesi i Juventusit e dërgoi topin në rrjetë dy hapa larg portës. Goli u anulua fillimisht dhe më pas u konfirmua nga VAR.

 

Në minutën e 42, Polonia humbet një rast të artë. Fillimisht predha e Svidevskit u ndal nga shtylla, teksa Levandovski nga shumë pranë nuk arriti të realizonte.

Standings provided by SofaScore LiveScore

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...