E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Kroaci 3-3 Spanjë, kualifikimi caktohet në kohën shtesë

Spanja është surprizuar nga Kroacia, duke e mbyllur ndeshjen në barazim 3-3 dhe duke e çuar ndeshjen në kohën shtesë. Gafa e portierit Unai Simon, në minutën e 16, i kushtoi shtrenjtë Spanjës. Ai gaboi në kontrollin e topit, pas një kthimi të lehtë nga mesfushori në drejtim të portës së tij.

 

Në minutën e 38, Spanja barazoi shifrat. Veprimi këmbëngulës me Gaja, Livakoviç fluturoi për të grushtuar, por nuk mundi të bëjë asgjë në lidhje me goditjen e Sarabia, i cili shënoi dhe barazoi për Spanjën.

 

Në minutën e 57, Spanja përmbysi ndeshjen me Ferran Torres, që nisi nga e majta, një krosim perfekt për Azipilikueta, që goditi lehtë me kokë dhe dërgoi topin në rrjetë. Për kapitenin e Çelsit, ky është goli i parë me kombëtaren.

 

20 minuta më vonë, Spanja realizoi edhe golin e tretë  ndaj Kroacisë. Mbrojtja “horror” kroate vazhdoi me shfaqjet e dobëta dhe Ferran Torres, arriti të përfitonte duke shënuar edhe golin e tretë.

 

Por, Kroacia nuk u dorëzua dhe me anë të surprizës së Europa League, Mislav Orsiç shkurtoi diferencën.

 

Kur mendohej se ndeshja do të përfundonte me fitoren e Spanjës, Kroacia barazoi shifrat, duke e dërguar ndeshjen në shtesë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...