E enjte, 4 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

Kroaci

Kroacia nuk gjen qetësi, regjistrohet një tjetër tërmet i fuqishëm

Toka në Kroaci nuk gjen qetësi, pasi shteti ballkanas është tronditur nga një tërmet me magnitudë 5.5 ballë i shkallës Rihter. Sipas Qendrës Sizmiologjike Evropiane...

Gjendet helmeta Ilire në Kroaci, arkeologët: I përket një luftëtari grek (Foto)

Një helmetë greke, e cila thuhet se i përket shekullit i 4-të para Krishtit është gjetur në Kroaci. Helmeta është gjetur në një varr...

Kroacia shkundet sërish nga tërmeti

Nuk kanë të ndalur lëkundjet e tërmetit në Kroaci. Mëngjesin e sotëm, qyteti Petrinja në Kroaci është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.2...

Tërmeti shkatërrues, Shqipëria merr vendimin e menjëhershëm ndaj Kroacisë

Kroacia u godit nga një tërmet i fuqishëm, ku shkaktoi 7 viktima, dhjetëra të plagosur dhe dëme të konsiderueshme materiale. Pak çaste më parë...

Pamje të frikshme/ Tërmeti trondit kryebashkiakun dhe gazetarët

Si pasojë e tërmetit me magnitudë 6.3 të shkallës rihter të rënë një Kroaci një ditë më parë, deri më tani janë raportuar 7...

Vijojnë pas-lëkundjet në Kroaci, dy tërmete të forta brenda një ore (FOTO)

Lëkundjet e tërmetit s’kanë të ndalur në Kroaci. Mëngjesin e sotëm, Kroacia është tronditur edhe nga dy tërmete të tjera, me epiqendër në zonën...

Pas Kroacisë, tërmeti ‘shkund’ edhe Greqinë

Ballkani s’po gjen qetësi nga tërmetet këtë fundviti. Pas tërmetit të fortë e që la pasoja të mëdha dje në Kroaci, një tërmet me...

Studimi/ Tërmetet në Kretë, Kroaci dhe Itali, a ka ndonjë lidhje midis tyre?

Shumë tërmete kanë ndodhur kohët e fundit në Evropë, një shkatërrues së fundmi në Kroaci. Kreta dhe Italia veriore po dridhen gjithashtu. Por a...

Presidenti kroat shokohet nga pasojat e tërmetit: Njësoj si Durrësi në Shqipëri

Presidenti kroat, Zoran Milanoviç ka shkuar në Petrinja, qytetin më të goditur nga tërmeti në Kroaci. Gjatë vizitës së tij atje, ai ka bërë dhe...

Meta: Solidaritet njerëzor me popullin kroat, jemi pranë tyre

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas tërmetit 6.3 i shkallës Rihter që tronditi Kroacinë. Kreu i shtetit ka shprehur solidaritetin për të gjithë...

Të fundit

Kryemadhi: Ahmetaj është frikacak, nuk e mban dot burgun

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur se kohët e fundit ka ndryshuar mendim për ministrin Arben Ahmetaj. E ftuar në “Opinion”...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Kryemadhi: Dola kundër inceneratorëve, Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

Deklarata për dorëheqje/ Spahiu jep 6 argumente pse Meta nuk do e mbajë fjalën

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu duke komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta së fundmi lidhur me zgjedhjet e ardhshme, tha se Kreu i Shtetit...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...