E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
14.5 C
Tirana

Bosnje/ Fëmija emigrant afgan mbytet në lumë, duke kaluar kufirin me Kroacinë

SKY Tg24

Tragjedia, raportojnë mediat lokale, ndodhi në komunën e Novi Gradit dhe, sipas një raportimi nga policia lokale, në familjen e emigrantëve të paligjshëm ka edhe katër të mitur të tjerë.

Një djalë pesëvjeçar nga një familje emigrante afgane u mbyt në një lumë në Bosnjë Hercegovinë ndërsa ai dhe familja e tij po përpiqeshin të hynin ilegalisht në Kroaci.

Tragjedia-Fëmija mendohet të ketë rënë nga krahët e babait të tij ndërsa të dy përpiqeshin të kalonin lumin. Trupi i tij i pajetë u gjet nga shpëtuesit pas një ore kërkimi.

Fluksi i emigrantëve në Bosnjë- Sipas të dhënave të policisë lokale, fluksi i emigrantëve ilegalë në vend këtë vit është dukshëm më i ulët se vitet e mëparshme, por disa mijëra njerëz janë ende duke pritur mundësinë për të vazhduar udhëtimin e tyre. Shumica e emigrantëve janë ende të përqendruar në Qarkun Una-Sana.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...