E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Kroaci/ Aksidenti tragjik, prokurori: Shoferin e zuri gjumi

Zëvendës Prokurori Komunal Slavko Pranjic zhvilloi një hetim në vendin e rrëzimit të një autobusi të Kosovës që u përmbys në autostradën A3 pranë Slavonski Brod dhe dha detaje të reja në lidhje me tragjedinë, e cila vrau të paktën 10 vetë dhe plagosi dhjetra.

– Sipas fakteve të vërtetuara deri më tani, bëhet fjalë për një autobus që ulet del një pjesë me bar në anë të rrugës. Autobusi po lëvizte nga Frankfurti për në Prishtinë, transportuesi i trafikut Deva Tours me seli në Prishtinë, u citua Pranjic të thoshte nga Dnevnik.hr .

– Shoferi i autobusit u gjet në vendin e ngjarjes, ndërkohë u arrestua. Investigationshtë kryer një hetim dhe po ndërmerren veprime të tjera provuese për të filluar procedurat penale, vuri në dukje Pranjiç.

– Tani për tani, ne kemi informacion se ka 10 viktima dhe 23 të plagosur rëndë ose lehtë, tha ai.

– Shoferi u arrestua nën dyshimin për drejtimin e një automjeti që lëvizte në mënyrë të pahijshme, ai nuk e përdori shiritin e trafikut por u përmbys. Tani për tani, ne nuk mund të flasim për shkaqet e përmbysjes, shtoi Pranjiç.

– Ai deklaroi se e zuri gjumi për një moment, por të gjitha këto do t’i përcaktojmë më vonë, shtoi Pranjić.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Kriza në Ukrainë, NATO rrit praninë e saj

Aleatët e NATO-s po vendosin forcat në gatishmëri, dhe po dërgojnë anije shtesë dhe avionë luftarakë në Evropën Lindore, tha organizata të hënën. Këto...

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...