E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

spanje

COVID-19 ndryshon ceremonitë mortore në Spanjë: Nuk ka kohë për lamtumira

Spanja prej disa javësh është “gjunjëzuar” nga koronavirusi, i cili është kthyer në një kërcënim serioz për mbarë njerëzimin. Madridi është shndërruar në një nga...

E kaloi pikun e shpërthimit? Spanja regjistron sërish rënie të numrit të viktimave

Në 24 orët e fundit në Spanjë janë shënuar 674 viktima nga koronavirusi. Për të tretën ditë me radhë, Spanja po tregon një rënie në...

Spanja thyen rekordin e viktimave në 24 orë

Një tjetër ditë tragjike për Spanjën. Sot kanë humbur jetën prej koronavirusit 932 persona. Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 11.000. Spanja...

Dita më e zezë që nga shpërthimi i koronavirusit, bilanci tragjik në Spanjë

Spanja shënon sot ditën e saj më të zezë që nga shpërthimi i koronavirusit. Sipas mediave vendase, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë...

S’ka më vende në spitale, Spanja liron 11 hotele për të infektuarit

Në luftën ndaj koronavirusit, mësohet se Spanja ka liruar 11 hotele për të infektuarit. Këtë e ka konfirmuar Qeveria në një deklaratë, e cila...

Spanja shënon rritje të numrit të viktimave/ Bilanci për 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar një tjetër rekord sa i përket numrit më të lartë të vdekjeve të shënuara në vend, brenda 24 orëve. Sipas mediave vendase,...

Spanja “gjunjëzohet” para koronavirusit, qindra viktima brenda 24 orëve

Spanja është “gjunjëzuar” para koronavirusit. Autoritetet përkatëse kanë njoftuar se brenda 24 orëve janë shënuar 849 viktima. Kështu, numri total i viktimave në vendin iberik ka...

Spanjë/ 37% e viktimave nga koronavirusi janë shënuar në azile

Prej javësh të tëra tashmë Spanja nuk po gjen qetësi nga pasojat e shumta që po shkakton koronavirusi. Deri më tani në Spanjë numërohen 7,340...

Koronavirusi po bën kërdinë, 33.986 viktima në mbarë botën

Me kalimin e orëve, edhe më të frikshme bëhen shifrat lidhur me bilancet tragjike nga personat që kanë humbur jetën nga koronavirusi. Numri i të...

Tragjike në Spanjë/ Brenda 24 orëve, COVID-19 merr qindra jetë njerëzish

Situata paraqitet mjaft kritike në Spanjë. Brenda 24 orëve, koronavirusi ka marrë 838 jetë njerëzish. Spanja është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, ku...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT