E martë, 27 Korrik, 2021
32.5 C
Tirana

Çfarë gafe/ Portieri spanjoll nuk kontrollon topin dhe përfundon në rrjetë

Përfundon pjesa e parë e supersfidës së 1/8. Spanja dhe Kroacia i kanë mbyllur këto 45 minuta në paqe. Gafa e portierit Unai Simon, në minutën e 16, i kushtoi shtrenjtë Spanjës.

Ai gaboi në kontrollin e topit, pas një kthimi të lehtë nga mesfushori në drejtim të portës së tij.

 

Në minutën e 38, Spanja barazoi shifrat. Veprimi këmbëngulës me Gaja, Livakoviç fluturoi për të grushtuar, por nuk mundi të bëjë asgjë në lidhje me goditjen e Sarabia, i cili shënoi dhe barazoi për Spanjën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

BE: 70% e qytetarëve të vaksinuar me së paku një dozë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se 70 për qind e qytetarëve të rritur të BE-së kanë marrë së paku një...

Emri/ Kush është personi i dyshuar për trafik droge, që i shpëtoi policisë

Zbardhet emri i personit i cili arriti që t'i shpëtonte operacionit të policisë ditën e sotme, në zonën e ''Varrit të Bamit'' në kryeqytet,...

Koronavirusi/ Brataj: Delta ka edhe 3 variante të tjera

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se varianti indian i koronavirusit, Delta pritet që të mbizotërojë të gjithë botën, dhe se ky mutacion,...

Covid/ Mbi 3,600 testime në 24 orët e fundit, numri i rasteve aktive në rritje

Situata epidemiologjike në vendin tonë mbetet e qëndrueshme. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit, janë regjistruar 31 raste...

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...