E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

“Hajde dalim jashtë”/ Pamjet e përleshjes mes Vuçiçit dhe Jeremiçit (Video)

Mediat serbe kanë publikuar pamjet nga përplasja midis Presidentit Aleksandër Vuçiç, dhe udhëheqësit të Partisë Popullore serbe Vuk Jeremiç. Përplasja, e ndodhur dita ditë më parë në selinë e Presidencës, filloi me fjalë dhe shte në prag të një përleshjeje fizike.

Përfaqësuesit e Partisë Popullore Serbe, Vuk Jeremiç, Vladimir Gajiç, Miroslav Aleksiç e Borislav Novakoviç u shfaqën në hollin e presidencës serbe të premten në mëngjes.

Kjo për shkak se Vuçiç u tha t’i shkonin aty nëse kanë punë me të, duke i akuzuar se po e linçonin. Në fillim të videos, Jeremiç i thotë Vuçiçit se ai është tradhtar dhe frikacak.

Debati

Vuk Jeremiç: Dil. A dëshiron të dalim bashkë?

Aleksandër Vuçiç: Dalim! Eja!

Vuk Jeremiç: Dalim!

Aleksandër Vuçiç: Dëshironi të dilni i pari?

Vuk Jeremiç: Ju jeni presidenti! Eja! Doni të dal?

Aleksandër Vuçiç: Kudo që dëshiron! Kudo që dëshiron ti!

Situata politike në Serbi

Në një konferencë për shtyp të enjten e kaluar, Vuçiç i tha përfaqësuesve Partisë Popullore se ai ishte i gatshëm të luftonte me ta dhe se ai “do të merrej personalisht me to. Anëtarët e Partisë Popullore iu përgjigjën ftesës së kreut të shtetit dhe të nesërmen, të premten në mëngjes, ata u paraqitën në ndërtesën e Presidencës.

“Ne të gjithë erdhëm dhe ai tha se do të luftonte. Erdhëm për t’i thënë presidentit se nuk kemi frikë prej tij. Ai na ftoi dhe jemi këtu për të kërkuar një pritje për të parë se çfarë donte të thoshte,” tha kreu i Partisë Popullore, Vuk Jeremic, para se të hynte në Presidencë.

Artikulli i medias serbe
Artikulli i medias serbe

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...