E enjte, 4 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

Aleksandër Vuçiç

Vuçiç: Serbia është e përkushtuar për dialog me Kosovën

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç pas takimit me Përfaqësuesin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka mbajtur një deklaratë të përbashkët. Vuçiç ka deklaruar...

Vuçiç: Na pret një presion i madh për ta njohur Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, pas mbledhjes në Partinë Progresive Serbe ka folur në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Sipas Gazeta Express, Vuçiç ka thënë se vendi...

Vuçiç: Franca nuk e imponon Serbinë që të njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se Franca nuk e imponon Serbinë të njohë Kosovën. Në një deklaratë për mediat ditën e sotme, Vuçiç...

Haradinaj: Kosovës i duhet një president i fortë që përballet me Serbinë

Kandidati për President i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar një video emocionuese të rrugëtimit të tij nga lufta për liri deri më sot. Haradinaj thotë...

Shqipëria e Madhe? Vuçiç: Ëndrrat e shqiptarëve nuk do të realizohen

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç zhvilloi një vizitë zyrtare në Paris ku u takua me homologun francez, Emanuel Makron. Teksa patën një komunikim me mediat...

Vuçiç dhe Macron: Shpresojmë në zgjidhje kompromisi për Kosovën

Në prag të takimit me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se zgjidhja e problemit të Kosovës nuk...

Vuçiç mobilizon ushtrinë: Ju i dini problemet që kemi në Kosovë

Pas disa kërcënimeve se çështja e Kosovës mund të përfundojë me luftë si ajo e Nagorno-Karabakh, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot ka shkuar...

Vaksinimi kundër Covid-19/ Vuçiç: Të gatshëm të ndihmojmë edhe shqiptarët

Presideni i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se janë të gatshëm që të ndihmojnë shqiptarët me vaksina. I pyetur nga gazetarët, ai tha se serbët...

Vuçiç: Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë, një kërcënim për Evropën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas deklaratës së ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për formimin e “Shqipërisë së Madhe”. Vuçiç ka theksuar se...

Vuçiç për Kosovën: Përkufizimi i kufijve është një zgjidhje

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se Kosova nuk është e gatshme për zgjidhje kompromisi me Serbinë dhe se konflikti i ngrirë midis dy...

Të fundit

Kryemadhi: Ahmetaj është frikacak, nuk e mban dot burgun

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur se kohët e fundit ka ndryshuar mendim për ministrin Arben Ahmetaj. E ftuar në “Opinion”...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Kryemadhi: Dola kundër inceneratorëve, Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

Deklarata për dorëheqje/ Spahiu jep 6 argumente pse Meta nuk do e mbajë fjalën

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu duke komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta së fundmi lidhur me zgjedhjet e ardhshme, tha se Kreu i Shtetit...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...