E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

Aleksandër Vuçiç

Vuçiç: Pa marrëveshje me liderët e rajonit për kufijtë

Në Bërdo të Sllovenisë, ka përfunduar samiti i shefave të shteteve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, që është në kuadër të nismës së përbashkët...

Vuçiç: Ndryshimi i kufijve është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se ai është kundër ndryshimit të kufijve, por kjo ide, sipas tij, do të mund të gjente zbatim...

Aluzionet e Vuçiçit për tërheqjen e KFOR-it, të pabaza

Aleanca veriatlantike dhe Kombet e Bashkuara, në këtë kohë nuk do të tërheqin misionet e tyre nga Kosova, vlerësojnë ekspertët e sigurisë dhe ata...

Vuçiç: Një fuqi e madhe do të kërkojë tërheqjen e KFOR-it dhe UNMIK-ut

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se vendi i tij ka marrë informacione nga burimet e inteligjencës, se një nga fuqitë e mëdha së...

Vuçiç: Shpërblim me 30 dollarë për ata që do të vaksinohen brenda muajit maj

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, bëri një deklaratë ditën e sotme, ku tha do të shpërblejë me 30 dollarë të gjithë personat të cilët...

Vuçiç: As mos ëndërroni që Serbia do ta njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha të mërkurën se autoritetet në Prishtinë as nuk duhet të ëndërrojnë që Serbia do ta njohë pavarësinë e...

Shmangia e pashpresë nga finalja e dialogut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania, janë duke i bashkërenduar qëndrimet për procesin e dialogut në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, vlerësojnë njohësit...

Meta akuzon Vuçiçin: Ndërhyri në punët e brendshme të Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Ilir meta ka akuzuar homologun e tij serb, Aleksandër Vuçiç për ndërhyrje në punët e brendshme të Shqipërisë. Në një konferencë të...

Vuçiç: Serbia dëshiron zgjidhje kompromisi me Kosovën

Serbia është e gatshme për vazhdim të dialogut me Prishtinën dhe dëshiron të arrijë një zgjidhje kompromisi, ka thënë të premten presidenti serb Aleksandar...

Vuçiç: As që më bie ndërmend të flasim për luftë

Serbia dëshiron raporte partneriteti dhe miqësie me Bosnje dhe Hercegovinën dhe entitetin e Republika Sërbskas, ka thënë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç gjatë një vizitë...

Të fundit

Euro 2020/ Poloni-Sllovaki luhet mbasdite, Levandovski ‘mpreh dhëmbët’

Sllovakia do të përballet me Poloninë sot në ndeshjen e pasdites, në orën 18:00. Spanja dhe Suedia janë kundërshtarët e tjerë në grup, gjë që...

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...

Fitoi humbja!

Nga Skënder Minxhozi/ Nëse doni një situatë perfekte kaosi dhe vetëvrasjeje kolektive brenda një partie të madhe politike, përfytyroni sa më poshtë: Kryetari sapo ka...