E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

gola

Teuta rikthehet në lojë pas 2 golave, luhet koha shtesë në Andorra

Teuta ia ka dalë që të rifutet në lojë për kualifikimin më tej në Conference Leuage. Durrsakët arritën të realizonin dy gola brenda 90...

Çfarë gafe/ Portieri spanjoll nuk kontrollon topin dhe përfundon në rrjetë

Përfundon pjesa e parë e supersfidës së 1/8. Spanja dhe Kroacia i kanë mbyllur këto 45 minuta në paqe. Gafa e portierit Unai Simon,...

Video/ Kosova e papërmbajtshme, “poker” golash ndaj Lituanisë

Kosova ka arritur një fitore bindëse me “poker” me rezultatin 4-0 ndaj Lituanisë, në miqësoren e luajtur mbrëmjen e sotme përpara ndeshjeve të Kualifikuesve...

Numra të frikshëm, ja sa gola realizon Mesi prej 15 vitesh

Lionel Mesi po vazhdon legjendën e tij. Pasi theu çdo rekord të mundshëm në futboll që dukej i pathyeshëm, argjentinasi përmirëson statistikat e tij...

Ronaldo i theu rekordin, Pele nuk është dakord: Kam shënuar më shumë gola

Sfida ndaj Udinezes ishte historike për Kristiano Ronaldon pasi ka arritur të shënojë 757 gola në karrierë si profesionist, duke kaluar edhe vetë “mbretin”...

Ish-sulmuesi i Kukësit, golashënuesi i 9-të në botë për vitin 2020

Një vit i jashtëzakonshëm ky 2020 për sulmuesin e Ballkanit, Mirlind Daku, i cili ka realizuar plot 25 gola në këtë vit kalendarik. Sipas “KickOff.com”,...

Rikthehet Sadiku: Golat, “ushqim” për mua

Armando Sadiku, sulmuesi i kombëtares, ka dalë sot para mediave dhe ka folur për rikthimin tek Shqipëria dhe për ndeshjet e Nations League kundër...

Odise Roshi realizon dy gola në Rusi

Odise Roshi ka realizuar dy gola për Akhmat Grozny në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të kampionatit në Rusi ndaj skuadrës së...

Ndeshjet me më shumë gola në historinë e Champions League

Fitorja e Bayern Munchen kundër Barcelona-s me rezultatin 8-2 ishte ndeshja me numrin më të madh të golave të shënuar në një ndeshje të...

VIDEO/ Arbnor Mucolli shënon dy gola në Danimarkë

Arbnor Mucolli ditën e sotme në Danimarkë ka shënuar dy gola. Vejle po fiton 3-1 në shtëpi kundër Roskilde dhe 20-vjeçari i Shqipërisë U-21, ka...

Të fundit

Kina miraton një ligj të ri: Stop mësimit intensiv pas shkollës

Kina ka miratuar një ligj arsimor që synon të zvogëlojë presionin e detyrave të tepërta të shtëpisë dhe mësimit intensiv pas shkollës, thonë mediat...

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...