E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Ronaldo i theu rekordin, Pele nuk është dakord: Kam shënuar më shumë gola

Sfida ndaj Udinezes ishte historike për Kristiano Ronaldon pasi ka arritur të shënojë 757 gola në karrierë si profesionist, duke kaluar edhe vetë “mbretin” e futbollit, Pelen.

Por “O’Rey”, nuk pajtohet aspak me këtë fakt dhe ai në biografinë e profilit të tij zyrtar në rrjetin social “Instagram” ka postuar se është “Golashënuesi më i mirë në histori me 1283 gola”.

Pele këtë shifër e ka arritur edhe me turnetë miqësore të cilat në ato kohë nuk quheshin sfida zyrtare.

Ndërkohë, Lionel Messi ka thyer rekordin e Pele, si futbollisti i cili ka shënuar më sq shumti për një ekip të vetëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...