E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

Video/ Kosova e papërmbajtshme, “poker” golash ndaj Lituanisë

Kosova ka arritur një fitore bindëse me “poker” me rezultatin 4-0 ndaj Lituanisë, në miqësoren e luajtur mbrëmjen e sotme përpara ndeshjeve të Kualifikuesve të Botërorit “Katar 2022”.

Për skuadrën “dardane” realizuan dy herë Zeneli dhe më pas Muriqi dhe Halimi.

Përfaqësuesja e drejtuar nga Bernard Shaland duket se është në formë mjaft të mirë përpara ndeshjeve të eliminatoreve të Kupës së Botës ku do të përballet ndaj Suedisë në 28 mars dhe më pas më 31 mars ndaj Spanjës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...