E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Teuta rikthehet në lojë pas 2 golave, luhet koha shtesë në Andorra

Teuta ia ka dalë që të rifutet në lojë për kualifikimin më tej në Conference Leuage. Durrsakët arritën të realizonin dy gola brenda 90 minutave në Andorra ndaj skuadrës vendase Inter Escaldes.

Skuadra e Edi Martinit ka gjetur golin e avantazhit në minutën e 25-të. Asist i Sherif Kallakut nga krahu i majtë dhe finalizim i Sebino Plakut.

Më pas, ishte sërish Plaku ai që realizoi golin e dytë, duke mbajtur gjallë shpresat e durrsakëve për kualifikim. Ndeshja tashmë do të vendoset në kohën shtesë.

Kampionët e Shqipërisë humbën 0-2 në Durrës dhe sot kërkojnë përmbysjen e madhe dhe kualifikimin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kriza në Ukrainë, NATO rrit praninë e saj

Aleatët e NATO-s po vendosin forcat në gatishmëri, dhe po dërgojnë anije shtesë dhe avionë luftarakë në Evropën Lindore, tha organizata të hënën. Këto...

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...