E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Andorra

Teuta rikthehet në lojë pas 2 golave, luhet koha shtesë në Andorra

Teuta ia ka dalë që të rifutet në lojë për kualifikimin më tej në Conference Leuage. Durrsakët arritën të realizonin dy gola brenda 90...

Euro U21/ Shqipëria e nis me këmbë të mbarë, mposht 0-3 Andorrën (Video)

Shqipëria e U-21 e nis mbarë fushatën eleminatore të Evropianit 2023 që do të mbahet në Rumani dhe Gjeorgji. Kuqezinjtë e vegjël fituan 3-0...

Shqipëria bën detyrën, mund me rezultat minimal Andorrën

Shqipëria ka fituar me rezultatin 1-0 kundër Andorrës dhe e nis mbarë fushatën eliminatore të Botërorit 2022 që do të luhet në Katar. Mjaftoi goli...

Hysaj dhe Gjasula : Japim maksimumin, e nisim me fitore ndaj Andorrës

Dy futbollistët e Kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj dhe Klaus Gjasula kanë dalë sot në një konferencë zyrtare për shtyp, përpara ndeshjes që...

Barazon Andorra, Duka mërzitet me tifozerinë: Duhet të ishin këtu

Luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Shqipërisë dhe Andorrës, e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”. Kombëtarja duket se e ka nisur me këmbën e...

Ndeshja me Andorrën, Reja vjen me ndryshime në formacion

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja ka publikuar formacionin titullar në ndeshjen e sotme kundër Andorrës. Në formacion duket të ketë ndryshime të rëndësishme. Porta...

Sfida ndaj Francës dhe Andorrës, Reja bën publike listën me 26 lojtarë

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka publikuar ditën e sotme listën e lojtarëve që ka grumbulluar për dy takimet e radhës së Shqipërisë....

Dalin në shitje biletat e ndeshjes Shqipëri-Andorra, ja çmimet

Federata Shqiptare e Futbollit ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen e parafundit eliminatore të Euro 2020, Shqipëri-Andorra. Ndeshja në fjalë do të luhet në...

Francezët ngatërruan himnin shqiptar me të Andorra-s/ Grizman: Gabim i rëndë!

Edhe ylli i Barcelonës, Antoine Griezmann ka lënë një koment për ngatërresën që u bë në nisje të sfidës mes Shqipërisë dhe Francës, teksa...

Të fundit

Fifi: S’kam probleme mendore, karrierën s’e kam fituar duke i hapur këmbët

Fifi është banorja më e diskutuar, marrë shkas nga luhatjet e saj emocionale. Një plan i saj me Monikën gjatë këtyre ditëve, të cilin...

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...