E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Teuta përmbys rezultatin e ndeshjes së parë, kualifikohet në raundin e tretë

Teuta ka bërë mrekullinë duke u kualifikuar në raundin tjetër të Conference League. Durrsakët kanë përmbysur në transfertë humbjen 2-0 në shtëpi përballë Inter D’ Eskaldes të Andorrës.

Skuadra e Edi Martinit gjeti golin e avantazhit në minutën e 25-të. Sherif Kallakut dha një asis perfekt nga krahu i majtë dhe Sebino Plaku e finalizoi më së miri.

Në minutën e 80-të, ishte sërish Plaku ai që realizoi golin e dytë, duke mbajtur gjallë shpresat e durrsakëve për kualifikim.

Kualifikimi u vendos në kohën shtesë, dhe goli i tretë për ”Djemtë e Detit” u realizua në minutën e 106.

Në limitet e shtesës së parë, Gruda fitoi një 11-metërsh duke i dhënë mundësinë Teutës të realizonte dhe golin e tretë. Kalluku nga pika e bardhë e penalltisë u tregua i saktë duke vënë në jetë përmbysjen e madhe.

Në raundin e tretë, Teuta do të luajë kundër irandezëve të Shamrock Rovers.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...