E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

teuta

Teuta e nis sezonin me trofe, fiton Superkupën e Shqipërisë ndaj Tiranës

Teuta është fituese e Superkupës së Shqipërisë, pasi mposhti kampionët e Tiranës në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Skuadra e drejtuar nga Edi Martini...

Hebaj kalon Teutën në avantazh

Është zhbllokuar sfida mes Teutës dhe Tiranës, e vlefshme për Superkupën e Shqipërisë. Kanë qenë “Djemtë e Detit” ata që kanë shënuar të parët, me...

Superkupa e Shqipërisë, Tirana dhe Teuta përballë për trofeun e parë të sezonit

Tirana dhe Teuta do të shkëpusin për pak kohë vëmendjen nga Kupat e Evropës, ndërsa do të përballen sot në mbrëmje për Superkupën e...

Teuta mposht Beitar Jerusalem dhe kalon në turin tjetër të Europa League

Teuta ka arritur të kalojë në turin e dytë paraeliminator të Europa League. Ekipi durrsak fitoi pastër 2-0 ndaj Beitar Jerusalem, me gola të Krasniqit...

Mbyllet takimi miqësor mes Vllaznisë dhe Teutës, vendos një autogol

Është mbyllur takimi miqësor mes Vllaznisë dhe Teutës, me “Djemtë e Detit” që kanë triumfuar me rezultatin e ngushtë 0-1. Edhe pse Kukësi e anuloi...

Teuta mposht Tiranën, fiton Kupën e Shqipërisë

Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë. Durrsakët mposhtën në finale Tiranën me rezultatin 2-0. Rustem Hoxha kaloi bregdetarët në avantazh, ndërsa Tirana mori shpejt...

Nesër finalja e Kupës së Shqipërisë/ FSHF hap dyert për tifozët, por me një kusht

Të dielën pritet të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë ndërmjet Tiranës dhe Teutës. Ndeshja do të luhet në stadiumin e Air Albania dhe...

Teuta rimerr vendin e tretë

Sherif Kallaku e ka ngjitur edhe njëherë tjetër Teutën në vendin e tretë në klasifikim, pasi ka shënuar golin e fitores ndaj Skënderbeut. Mesfushori 22-vjeçar...

Teuta mposhti Partizanin, Edi Martini komenton ndeshjen

Teuta ka arritur të mposhtë Partizanin në ndeshjen e sotme, me rezultatin 1-0. Goli do të vinte në pjesën e dytë, pasi ekipi i Martinit...

Brenda 24 orësh/ Largohen 2 trajnerë të njohur të skuadrave shqiptare

Dy nga trajnerët e skuadrave ndër më të mëdha në Shqipëri janë larguar brenda një dite të vetme. Largimi i parë ishte ai i Franco...

Të fundit

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit, Artan Hoxha zbardh faktet e rënda (VIDEO)

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha thotë se policia ka arrestuar 4 persona të dyshuar si autorët e atentatit të dështuar ndaj biznesmenit Andon...

Deti/“Anija është ofruar nga grekët”, Manjani lëshon paralajmërimin e fortë

Një ditë më parë, Greqia dhe Shqipëria ranë dakord që t’i drejtohen Gjykatës së Hagës për kufirin detar. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka...

Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Muaj më parë diskutohej nëse duhej mbajtur maska edhe në ambiente të hapura. E ndërsa sot studiuesit janë mëse të bindur se maskat janë...

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...