E diel, 17 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Conference League/ Hidhet shorti për turin e 3-të, ja me kë luajnë shqiptarët

Është hedhur shorti për përballjet e raundit të tretë në Conference League. Ekipet shqiptare njohën kundërshtarët e tyre në rast kualifikimi. Teuta vjen nga rrugëtimi Champions si dhe Shkëndija e Tetovës, ndërsa të tjerët luajnë që nga turi i parë në Conference League.

Shamrock Rovers (IRL) vs Teuta (ALB) / Inter Club d’Escaldes (AND)

Riga FC (LVA) / Shkëndija (MKD) vs Folgore (SMR) / Hibernians (MLT)

Prishtina (KOS) / Connah’s Quay Nomads (WAL) vs Valur (ISL) / Bodø/Glimt (NOR)

Shkupi (MKD) / Santa Clara (POR) vs Olimpija Ljubljana (SVN) / Birkirkara (MLT)

Újpest (HUN) / Vaduz (LIE) vs Basel (SUI) / Partizani (ALB)

FC Luzern (SUI) vs Drita (KOS) / Feyenoord (NED)

Limassol (CYP) / Vllaznia (ALB) vs Qarabağ (AZE) / Ashdod (ISR)

Universitatea Craiova (ROU) / Laçi (ALB) vs Anderlecht

Rruga nga Champions-i

Dinamo Tbilisi (GEO) / Maccabi Haifa (ISR) vs HB Tórshavn (FRO) / Budućnost Podgorica (MNE)
Linfield (NIR) / Borac Banja Luka (BIH) vs Shakhtyor Soligorsk (BLR) / Fola Esch (LUX)
Shamrock Rovers (IRL) vs Teuta (ALB) / Inter Club d’Escaldes (AND)
Riga FC (LVA) / Shkëndija (MKD) vs Folgore (SMR) / Hibernians (MLT)
Prishtina (KOS) / Connah’s Quay Nomads (WAL) vs
Valur (ISL) / Bodø/Glimt (NOR)

Rruga normale

Grupi 1:

Dinamo Batumi (GEO) / BATE Borisov (BLR) vs Petrocub-Hincesti (MDA) / Sivasspor (TUR)
KuPS Kuopio (FIN) / Vorskla Poltava (UKR) vs Astana (KAZ) / Aris Thessaloniki (GRE)
Sochi (RUS) / Keşla (AZE) vs Partizan (SRB) / Dunajská Streda (SVK)
Ararat Yerevan (ARM) / Śląsk Wrocław (POL) vs Arda Kardzhali (BUL) / Hapoel Beer-Sheva (ISR)

Grupi 2:

Shkupi (MKD) / Santa Clara (POR) vs Olimpija Ljubljana (SVN) / Birkirkara (MLT)
Újpest (HUN) / Vaduz (LIE) vs Basel (SUI) / Partizani (ALB)
Kolos Kovalivka (UKR) vs FCSB (ROU) / Shakhter Karagandy (KAZ)
Elfsborg (SWE) / Milsami Orhei (MDA) vs Velež (BIH) / AEK Athens (GRE)

Grupi 3:

Paços de Ferreira (POR) vs Larne (NIR) / AGF Aarhus (DEN)
FC Luzern (SUI) vs Drita (KOS) / Feyenoord (NED)

RFS (LVA) / Puskás Akadémia (HUN) vs Gent (BEL) / Vålerenga (NOR)
Hibernian (SCO) / Santa Coloma (AND) vs Gżira United (MLT) / Rijeka (CRO)

Grupi 4:

Austria Wien (AUT) / Breidablik (ISL) vs Aberdeen (SCO) / BK Häcken (SWE)
Trabzonspor (TUR) vs Molde (NOR) / Servette (SUI)Dudelange (LUX) / Bohemians (IRL) vs PAOK (GRE)
Kauno Žalgiris (LTU) / The New Saints (WAL) vs Viktoria Plzeň (CZE) / Dynamo Brest (BLR)

Grupi 5:

Sūduva (LTU) / Raków Czestochowa (POL) vs Rubin (RUS)
Lokomotiv Plovdiv (BUL) / Slovácko (CZE) vs Copenhagen (DEN) / Torpedo-Belaz Zhodino (BLR) Čukarički (SRB) / Sumgait (AZE) vs Hammarby (SWE) / Maribor (SVN)
Hajduk Split (CRO) / Tobol Kostanay (KAZ) vs Apollon Limassol (CYP) / Žilina (SVK)

Grupi 6:

CSKA-Sofia (BUL) / Liepāja (LVA) vs Pogoń Szczecin (POL) / Osijek (CRO)
Panevezys (LTU) / Vojvodina (SRB) vs LASK (AUT)
Limassol (CYP) / Vllaznia (ALB) vs Qarabağ (AZE) / Ashdod (ISR)
Spartak Trnava (SVK) / Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (ROU) vs Sutjeska (MNE) / Maccabi Tel-Aviv (ISR)

Grupi 7:

Hafnarfjördur (ISL) / Rosenborg (NOR) vs Domžale (SVN) / Honka Espoo (FIN)
Universitatea Craiova (ROU) / Laç (ALB) vs Anderlecht

(BEL) Vitesse (NED) vs Dundalk (IRL) / Levadia Tallinn (EST)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...