E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Teuta zhgënjen në ndeshjen e parë të Champions, humb thellë ndaj Tiraspol

Teuta e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme fazën e parë eleminatore të Champions League. “Djemtë e Detit” të drejtuar nga Edi Martini, u mposhtën me rezultatin 0-4 nga Sherifi i Tiraspolit, në sfidën e zhvilluar në “Niko Dovana”.

Miqtë nga Moldavia e dominuan ndeshjen që nga minuta e parë dhe deri në të fundit, teksa golin e avantazhit e gjetën në minutën e 15-të.

Dyfishimi do të vinte në minutat shtesë të pjesës së parë, ndërsa në të dytën miqtë do të shënonin edhe dy herë të tjera për të vulosur rezultatin.

Sfida e kthimit mbetet thjesht një formalitet për sa i përket kualifikimit. Tashmë objektivi i Teutës, do të jetë që të shmangë një goleadë të turpshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Postimi i Vokshit...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...