E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Pjesa e parë mbyllet në paqe, por Danimarka realizoi super gol në ‘Wembley’

Përfundon në barazim 1-1, pjesa e parë e ndeshjes midis Anglisë dhe Danimarkës në ”Wemblew Stadium”, sfidë e vlefshme për gjysmëfinalet e ”Euro 2020”.

45 minutat e para ishin me ritëm mjaft të lartë, ku anglezët dominuan, por Danimarka realizoi e para.

Ai që ka befasuar “Tre Luanët” është talenti i Sampdoria-s dhe një më të kërkuarit e merkatos, Damsgaard. Një goditje dënimi perfekte nga distanca që ka befasuar Pickford.

 

Anglia gjeti golin e barazimit falë një autogoli dhe devijimi të pafat nga Simon Kjaer teksa tentoi të largonte pranë vijes fatale një top që u krosua nga krahu dhe po shkonte drejt Sterling i ndodhur nje hap nga porta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...

‘Cënoi besimin e publikut’, KPA shkarkon prokurorin e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), shkarkoi nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj. Në vendim thuhet se Hajdarmataj ka cënuar besimin...