E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

Champions

Champions / Dortmundi me shpresat tek Halandi për të ndalur Guardiolën

Borusia Dortmund do të ketë nevojë që Erling Haalandi t'i japë fund thatësirës së tij për gol kur të përballen me një nga blerësit...

Champions / Liverpul – Real, të kuqtë pa fansat që frymëzojnë rikthimet e mëdha

Netët e mëdha evropiane janë një element kryesor i folklorit në Anfield. Konkurrenca kontinentale ka qenë gjithnjë në qendër të vëmendjes të tifozëve të...

Video / Roveshata e mrekullueshme e Taremit dje ndaj Çelsit në Champions

Ndeshja e djeshme mes bluve të Londrës dhe Portos u mbyll me rezultatin 0-1 por Portos i duheshin të paktën dy gola. Por ajo që...

Champions / Çelsit i mjafton edhe një humbje 1-0, mendjen te Liverpul – Real

Sonte Çelsi do të përballet me Porton në ndeshjen e dytë të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Thomas Tuchel fitoi 2-0 në ndeshjen...

Champions / Bajerni e ka malore, Parisi gati të godasë me kundërsulme

Përplasja e titanëve në raundin e çerekfinales së Ligës së Kampionëve sheh PSG-në të presë Bajernin e Mynihut, me kampionët në fuqi që kanë...

Champions/ Bayern – PSG, bavarezët pa gjahtarin Lewa, Parisi për hakmarrjen

Aksioni i së martës në Ligën e Kampionëve të UEFA-s pasohet nga një dyshe tjetër ndeshjesh spektakolare sonte, me një përsëritje të finales së...

Champions/ Porto- Çelsi, dragonjtë me oreks, londinezët kërkojnë gjysmëfinalet

Aksioni i së martës në Ligën e Kampionëve të UEFA-s pasohet nga një dyshe tjetër ndeshjesh spektakolare sonte, me një përsëritje të finales së...

Video / Momenti kur arbitri i merr autograf Haalandit pas ndeshjes

Jo vetëm fansat, tanimë edhe gjyqtarët e adhurojnë Haalandin. Pas humbjes së Borussia Dortmundit me rezultatin 2-1 kundër Manchester City-t në ndeshjen e parë çerekfinale...

Champions/ Mançester Siti – Dortmund, Guardiola kërkon gjysmëfinalen e parë

Një vështrim mbi ndeshjet e së martës në takimet e para të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve: Siti - Dortmund Pjesa më e madhe e fokusit...

Champions / Hidhet shorti, Reali pret Liverpulin, përsëritet finalja e vjetshme

Sapo u hodh, në orën 12:00 në mesditë,  shorti per çerekfinalet e UEFA Champions League. Ndeshjet e para luhen më 6 dhe 7 prill ndërsa...

Të fundit

Britania e Madhe në rrezik, Skocia mund të fitojë pavarësinë deri në vitin 2023

Nga Anthony Salamone “Eu Observer” Skocia do të zgjedhë një parlament të ri muajin e ardhshëm. Politikanët e zgjuar nuk e humbasin asnjëherë rastin për...

E bujshme/ Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Plagosi 5 besimtarë në xhami, flet Rudolf Nikolla para gjykatës

Rudolf Nikolla: “Nëse i paraqisni këtu, i njoh me fytyrë ata që më kanë ndjekur. Më kanë ndjekur dhe përndjekur u bë gati një...

Celibashi:Në çdo QV shabllonë në alfabetin braille për votuesit që nuk shikojnë

Ilirjan Celibashi: "Sot, përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore për qarqet Vlorë, Shkodër, Dibër, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Fier, Berat. Nesër do të shpërndahen në Tiranë,...

E fundit / Në komisariatin e Elbasanit me kokën e fashuar Pavlo Vuksani

Personi që u shfaq pak minuta më parë duke u shoqëruar nga efektivët e Policisë së Elbasanit për në komisariat është Pavlo Vuksani, i...