E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Champions League/ Teuta ndeshet me moldavët e Sherif Tiraspolit

Shorti i raundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve ka vënë përballë Kampionët e Shqipërisë Teutën e Durrësit dhe Moldavët e Sherif Tiraspolit.

Ndeshjet do të zhvillohen në 6/7 dhe 13/14 Korrik

Shorti zhvillohet si çdo herë në Nion të Zvicrës.

Shorti sheh 31 skuadra në këtë raund të nisin rrugëtimin dhe këtyre u bashkohet dhe ekipi i kualifikuar nga raundi para-kualifikues, pra njëri midis, Prishtina-Folgore /Torshavn-Escalades

Kush janë ata?

Sherif Tiraspoli është 19 herë kampion i Moldavisë si dhe ka fituar 10 herë Kupën e Moldavisë. Ata kanë në përbërje 10 lojtarë të kombëtares moldave.

Vlera e skuadrës Moldave shkon pak mbi 10 milion euro.

Në vitin 2011 Dinamo e Tiranës i mundi moldavët 1-0 në shtëpi por humbi 3-1 atje.

Në 2017, Sherifi mposhti në ndeshjen e parë Kukësin 1-0 në Moldavi në ndeshjen e parë, ndërsa në ndeshjen e kthimit kuksianët triumfuan 2-1.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Ah more bir, çfarë bëre”, momenti prekës kur ndahet me të birin

"Ah mor bir, çfarë bëre". Ishin këto fjalët e fundit të nënës së Kastriot Hasallës që i mori jetën kushëririt. Kastriot Hasalla pranoi autorësinë...

Helikopterë për fikjen e zjarrit, Leli: E keqja janë zjarrvëniet e qëllimshme 

Pas përplasjeve aq shumë të diskutuara me kryeministrin Edi Rama, kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli ka qenë krah Ministrit të Mbrojtjes, Niko Peleshi në...

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...