E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Champions/ Prishtina do Ferencvaroshin, zbret sonte në “Elbasan Arena”

Prishtina do të luajë sonte në 20:00 në “Elbasan Arena” ndaj Inter Club d’Eskaldes për një biletë të rëndësishme në raundin e parë eleminator të Champions League 2021-2022. Në rast fitojnë sonte, në turin e parë në Champions do të gjejnë Ferencvaroshin e Myrto Uzunit.

Prishtinalitë eleminuan ekipin nga San Marino, Folgore-n në raundin e mëparshëm, kur kujtojmë se 4 skuadrat nga kampionatet me koeficentin më të ulët në Europë janë futur në një mini-kompeticion për të luajtur mes tyre kjo për të nxjerrë një ekip që avancon më tej. Të tre takimet e këtij mini-turneu UEFA ia besoi Shqipërisë. Prandaj dhe ndeshja e sotshme zhvillohet në Elbasan.

Prishtina është kampione e Kosovës dhe ka në përbërje disa nga futbollistët mëtë mirë të Kosovës dhe ish- lojtarë të Skënderbeut dhe ekipeve të tjera të Superligës shqiptare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...