E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

Elbasan

U raportua i humbur, gjendet në spital 40-vjeçari në Elbasan

40-vjeçari nga Elbasani, Rrapush Cepa i cili ishte zhdukur që prej ditës së djeshme, është gjendur në spital. Policia njofton se Cepa kishte pësuar aksident...

Zhduket pa lënë gjurme 40-vjeçari në Elbasan (EMRI)

Një 40-vjecar në Elbasan, i identifikuar si Rrapush Ceca është zhdukur pa lënë gjurmë. Vëllai i tij ka denoncuar se kanë humbur kontaktet me të...

Bashkia Elbasan: Inceneratori ka prodhuar energji që në vitin 2017

Pas debateve mbi inceneratorin e Elbasanit, ka ardhur edhe reagimi i Bashkisë. Bashkia e Elbasanit, sqaron se ky incenerator është në punë që prej vitit...

Pamje të rënda/ Makina me shpejtësi përplas për vdekje 27-vjeçaren

Një aksident i rëndë është regjistruar në Elbasan më 12 tetor, ku një makinë përplasi për vdekje një 27-vjeçare. Më 12 tetor, Miranda Dashëhana po...

Prova e falsifikimit, “Stop” gjen zgjidhje për shtëpinë e të divorcuarës

Përmes kamerës së fshehtë, emisioni “Stop” zbulon gjendjen faktike të dosjes së privatizimit për familjen Topurja në Elbasan. Drejtoresha e Entit të Banesave pranon...

Elbasan/ Makina përplas për vdekje 20 vjeçaren

Një aksident me pasojë jetën ka ndodhur në Elbasan. Burimet paraprake njoftojnë se një makinë tip “Golf” ka përplasur një kalimtare. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen...

Balla: Në Elbasan, asnjë kriminel i paprekshëm. Do goditet me dajakun e ligjit

Pas ngjarjeve të fundit kriminale, Sekretari i Përgjithshëm e Partisë Socialistë, Taulant Balla ka deklaruar se në Elbasan asnjë kriminel nuk është i paprekshëm. ''Në...

Identifikohet vrasësi i vëllait të Tao Çelës, prokuroria lëshon urdhër-arrest për 37-vjeçarin

Identifikohet vrasësi i vëllait të Talo Çelës, Bujar Çela. Prokuroria e Elbasanit ka lëshuar një urdhër-arrest për 37-vjeçarin Nuredin Dumani. Ai është një  person me rrezikshmëri...

Identifikohet dhe shpallet në kërkim vrasësi i vëllait të Talo Çelës

Tri javë pas vrasjes se Bujar Çelës në Bradashesh, policia dhe prokuroria e Elbasanit kanë avancuar në lidhje me hetimet. Një person është shpallur në...

Dibra dhe Elbasani, qarqet më të varfra në vend. Tirana dhe Korça, më të pasurat

Familjet në Qarkun e Dibrës dhe të Elbasanit kishin konsumin më të ulët në vend e për rrjedhojë shpenzimet më të ulëta nga buxhetet...

Të fundit

Deti/“Anija është ofruar nga grekët”, Manjani lëshon paralajmërimin e fortë

Një ditë më parë, Greqia dhe Shqipëria ranë dakord që t’i drejtohen Gjykatës së Hagës për kufirin detar. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka...

Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Muaj më parë diskutohej nëse duhej mbajtur maska edhe në ambiente të hapura. E ndërsa sot studiuesit janë mëse të bindur se maskat janë...

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit, 21 tetor 2020

Moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...