E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Rrëshqitja e dheut te Fresku, Bashkia: Bëjmë vetëm projektin, jo ndërhyrje

Në datën 13 Maj në emisionin “Stop” u transmetua rasti i pallatit Vllaznia në zonën e Freskut. Rrëshqitja e dheut ngjitur me pallatin, prej muajsh rrezikon banorët.

“Stop” është  rikthyer pas një muaji në këtë zonë dhe disa banorë thonë se ende nuk është miratuar projekti, për të ndërhyrë. Fatmir Ndreu tregon se gjendja është përkeqësuar, ndaj duhet ndërhyrë urgjentisht.

“Siç e shihni gjendja është keqësuar më shumë, i lutem emisionit “Stop” dhe të gjithëve ata që kanë diçka në dorë të ndërhyjnë sa më shpejt që të mos rrezikohet jeta e banorëve. Ujërat e zeza janë në shesh, gërryerja vazhdon nga poshtë, duhet ndërhyrje urgjente”.

Gazetarja i është drejtuar Bashkisë së Tiranës, ku thonë se projekti është miratuar, por detyra e Bashkisë dhe Drejtorisë së Planifikimit dhe Zhvillimit të Territorit, është deri këtu. Më pas duhet të ndërhyjë ndërtuesi ose banorët, pasi bëhet fjalë për pronë private. /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...