E premte, 23 Korrik, 2021
30.5 C
Tirana

Raundi i dytë i Conference League/ Fiton Laçi, zhgënjejnë Teuta dhe Vllaznia

Kanë përnfunduar ndeshjet e para të ruandit të dytë të kompeticionit Conference League, ku kanë marrë pjesë edhe ekipet shqiptare.

Laçi ka siguruar një fitore me tepër vlerë në stadiumin ”Elbasan Arena”, pasi mposhti me rezultatin minimal ndaj rumunëve të Kraiovës. Goli i vetëm i takimit u shënua nga Zarubica në minutën e 35-të pjesës së parë.

Zhgënjen plotësisht Teuta, e cila pësoi një disfatë të turpshme nga skuadra Inter Escaldes e Andorës. Djemtë e Detit u mundën me rezultatin 0-2, dhe do tentojnë kualifikimin në ndeshjen e kthimit.

Edhe Vllaznia është mposhtur në Qipro nga skuadra e Limasol. Shkodranët pësuan golin e vetëm të ndeshjes në fundin e pjesës së parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Merkato/ Transferimi i dytë më i shtrenjtë në histori? Guardiola do Harry Kane

Tuttomercato.web Bombë nga Anglia, në lidhje me të ardhmen e Harry Kane. Sipas The Sun, Manchester City ka Harry Kane në shënjestër dhe do t'i...

“Ishte lojë e njerkës”, gazetarja lexon LIVE sms-të e motrës së Eglantina Bucit

Vrasja e Eglantina Bucit është e mbuluar plot mister. Detajet deri diku kontradiktore, sjellin plot enigma lidhur me këtë ngjarje të rëndë. Eglantina Buci...

Tentoi të vriste me hanxhar vëllanë, zbardhet e shkuara e errët e 39-vjeçarit

Blutë e Vlorës prangosën 39-vjeçarin Gazmend Merkaj, pasi kanosi me hanxhar vëllanë e tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “24 Maji”, në...

Tokio/ Hapen Lojërat Olimpike, 11 mijë atletë deri në 8 gusht

Ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike të Tokios 2020, e vonuar një vit nga pandemia e koronavirusit, filloi sot në 13:00 pothuajse me dyer...

Heronjtë e defaktorizimit dhe të varfërimit të shqiptarëve!

Nga Kim Mehmeti Mediat e Tiranës bëjnë me dije se Shqipëria ka humbur në gjykatën e Arbitrazhit nga shtatë kompani dhe se duhet të paguajë...