Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Etiketa

vllaznia

Raundi i dytë i Conference League/ Fiton Laçi, zhgënjejnë Teuta dhe Vllaznia

Kanë përnfunduar ndeshjet e para të ruandit të dytë të kompeticionit Conference League, ku kanë marrë pjesë edhe ekipet shqiptare. Laçi ka siguruar një fitore...

Analiza/ Shanset e ekipeve shqiptare në Conference League

Skuadrat shqiptare në Europë (Conference League) vijnë përpara kundërshtarëve me potencialë të ndryshëm. Bazeli i cili i ka rënë për hise Partizanit dhe Inter...

Skuadrat shqiptare/ Sonte ndeshjet e kthimit në Conference League

Sot është dita e së vërtetës për skuadrat shqiptare që luajnë në Conference League, kompeticionin më të ri për klubet e Europës. Takimet e...

Vllaznia me 9 lojtarë mundet në Bosnje, gol shprese në minutat e fundit

Përfundon në mënyrën më të keqe të mundshme pjesëmarrja e Vllaznisë në Ligën e Konferencës. Skuadra shkodrane u mund me rezultatin 3-1 në transfertë...

Conference League/ Partizani, Vllaznia dhe dy derbi shqiptarësh sonte në Europë

Pas dështimit të Teutës, Laçit, Shkëndijës dhe Prishtinës, sot në fusë zbresin pjesa e mbetur e ekipeve shqiptare që luajnë këtë vit në kompeticionet...

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia-Skënderbeu, ja ku bashkohen dhe ku ndahen skuadrat

Kupa e Shqipërisë Për herë të 69-të Shqipëria luan finale e Kupës në futboll. Sot në orën 19:00, në “Air Albania” të Tiranës do të...

Superliga/ Sot mësohet kampioni i ri, Durrësi me zemër në dorë, Vllaznia lutet

Superliga/ Sot, në orën 17:00, nis të luhet java e fundit e Superligës shqiptare. Njëkohësisht, sepse duke qenë se jemi në fund, ndeshjet në të...

Teuta merr kryesimin, Partizani humb/ Titulli vendoset në javën e fundit

Nuk ka fitues në përballjen mes Laçit dhe Teutës, me skuadrat që janë ndarë në barazim pa gola. Ky rezultat favorizon Teutën, që tashmë...

Superliga/ Katër të parët ndeshen mes tyre, në 17:00 luhen fatet e sezonit

Superliga Sot, në orën 17:00, Superliga shqiptare shtrihet në 5 terrene njëkohësisht siç e do tradita në javët e fundit të kampionatit për të mos...

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia – Skënderbeu finalja e madhe

Janë luajtur këtë të mërkurë dy ndeshjet e fazës gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për edicionin 2020/21 që kanë përcaktuar edhe çiftin finalist. Ndeshja më...

Të fundit

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...