E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Sokol Olldashi

Sokol Olldashi nderohet 8 vite pas vdekjes, rruga në Tiranë merr emrin e tij

Një rrugë në njësinë numër dy të Tiranës, do të marrë emrin e ish-deputetit të Partisë Demokratike Sokol Olldashi. Vendimin e ka bërë të ditur...

Vdekja e Sokol Olldashit/Dyshimet që mbeten edhe 7 vite më pas

Sokol Olldashi, një nga ministrat kryesorë të Partisë Demokratike, vdiq mbrëmjen e 20 nëntorit 2013 në një aksident rrugor në aksin Tiranë-Elbasan. Prokuroria e Tiranës...

7 vjet nga humbja e Sokol Olldashit, ja çfarë bën Astrit Patozi (VIDEO)

Ish-numri dy i Partisë Demokratike, tashmë kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka rikujtuar kolegun e mikun e tij të ndjerë Sokol Olldashi....

“Po më mbyt malli”/Do festonte 47-vjetorin, fjalës prekëse të nënës së Olldashit

Ish-deputeti i ndjerë Sokol Olldashi, i cili u nda nga jeta në vitin 2013 si pasojë e një aksidenti fatal, do të festonte sot...

6 vite mister/ Çfarë është zbuluar për aksidentin fatal të Sokol Olldashit

Demokratët  e pakënaqur me drejtimin e PD prej Lulzim Bashës, mendojnë se me Sokol Olldashin në krye, gjërat do ishin ndryshe. Deputeti demokrat u...

“E morëm në qafë”/ Sokol Balla kujton Olldashin me detajin e veçantë

Sot bëhen 6 vjet nga dita që u nda nga jeta ish-deputeti i PD-së, Sokol Olldashi. Ai u largua nga kjo botë në 20...

6 vjet më parë u nda nga jeta, publikohet videoja e rrallë e Sokol Olldashit

Sot shënohen gjashtë vite nga vdekja e ish-deputetit të Partisë Demokratike Sokol Olldashi, teksa po udhëtonte me makinën e tij nga Elbasani në drejtim...

Stadiumi plot për derbin Tirana- Partizani! Djali i Sokol Olldashit krah ‘deputetit’ (foto)

Djali i ish-deputetit të ndjerë, Sokol Olldashi, është një tifoz i Tiranës. Glauk Olldashi ka zgjedhur që skuadrën e zemrës ta ndjek në stadium....

“Më quani tradhtar, nuk mërzitem”/ Djali i Olldashit ‘lë në baltë’ demokratët, ja çfarë propozon

Djali i deputetit të ndjerë, Sokol Olldashi, Glauk Olldashi, ka komentuar situatën në Partinë Demokratike në përfundim të zgjedhjeve të 30 qershorit. Në dallim...

Në gjurmët e të atit/Djali i Sokol Olldashit: Së shpejti pjesë e politikës

Glauk Olldashi është vetëm 19 vjeç, por me një dëshirë të madhe për të marrë pjesë e për të folur mbi politikën shqiptare. Djali...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...